19.04.2021 13:00 0 PM/Norda FM

W Rewie pośmigasz na rampach - latem powstanie skatepark

Zdjęcie ilustracyjne/ Źródło: pixabay.pl

Amatorzy trików na deskorolce już wkrótce będą mogli poćwiczyć na nowych rampach w Rewie. Temat budowy skateparku ciągnie się już od dobrych kilku lat. Teraz przyszedł czas na konkrety – gmina ogłosiła przetarg na realizację inwestycji.

Wielokrotnie na zebraniach sołeckich ten temat był podnoszony, były również podejmowane uchwały zebrań wiejskich. Wstępnie inwestycja miała być przeprowadzona na innej działce w pobliżu Kosakowskiego Centrum Kultury, dzisiaj siedziby seniorów. Z przyczyn formalnych projekt umarł - wyjaśnia Marcin Kopitzki, zastępca wójta gminy Kosakowo.

Szybko jednak znaleziono alternatywę i ruszył proces budowy.

Skatepark w Rewie, długo wyczekiwana inwestycja coraz bliżej. Ogłosiliśmy przetarg na realizację zadania – poinformował wójt gminy Kosakowo Marcin Majek.

Na deskorolce, rolkach czy na hulajnodze będzie można pojeździć najprawdopodobniej jeszcze w tym sezonie letnim. Skatepark powstanie w Rewie przy ulicy Wodnej.

Pojawią się urządzenia do jazdy na deskorolkach i rolkach, czyli bandy, różne rynny i pełna i infrastruktura towarzysząca – dodaje Marcin Kopitzki.

Na składanie ofert gmina czeka do 4 maja tego roku. Koszt skateparku to 300 tys. złotych.

Fot. mat.pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24