16.04.2021 11:34 5 PM/SM Wejherowo

Popisane gryzmołami skrzynki do wymiany i odświeżenia

Fot. SM Wejherowo

Strażnicy miejscy prowadzą akcję mającą poprawić estetykę w Wejherowie. Ma być czyściej i porządniej w przestrzeni miasta. Na tapecie są obecnie urządzenia energetyczne, gazowe czy telekomunikacyjne.

W ramach  akcji „Estetyka i porządek  w mieście” strażnicy szczególną uwagą zwracają na stan techniczny i estetyczny urządzeń energetycznych, gazowych, telekomunikacyjnych i teleinformatycznych zamontowanych na budynkach i w pasie drogowym. Większość z nich  popisana jest przez wandali różnymi gryzmołami, a część z nich nadaje się jedynie do wymiany, bo skrzynki te są skorodowane i dziurawe – zaznacza Zenon Hinca, Komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Są jednak takie urządzenia, które przy najmniejszych nakładach finansowych można odnowić i odzyskają one swój dawny blask.

Żeby tak się stało wystarczy odrobina chęci i niewielka ilość farby. Dziś nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że dostępu do  urządzeń mających wpływ na nasze bezpieczeństwo nie powinny mieć osoby trzecie – dodaje komendant.

W zaproponowaną przez Straż Miejską akcję zadeklarowali się włączyć zarządcy niektórych budynków, WZNK, WTBS, Energa Wejherowo, Telewizja Kablowa Chopin, Gazownia Rumia oraz wiele indywidualnych podmiotów i osób.

Strażnicy zwracają też uwagę na likwidację  graffiti, a raczej gryzmołów zamieszczonych na  elewacjach budynków i innych urządzeniach technicznych, w tym znakach drogowych.

Fot. SM Wejherowo Fot. SM Wejherowo Fot. SM Wejherowo Fot. SM Wejherowo Fot. SM Wejherowo Fot. SM Wejherowo Fot. SM Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24