16.04.2021 08:30 2 NW/wejherowo.pl/ Kosakowski Klub HDK

W gminie Kosakowo i Wejherowie podzielisz się krwią

Fot. archiwum

Zbliża się kolejna okazja, by podzielić się tym, co mamy najcenniejsze – krwią. W piątek (16 kwietnia) na parkingu przed Remizą OSP w Kosakowie oraz w poniedziałek (19 kwietnia) przy Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie stanie krwiobus.

Chętni będą mogli w poniedziałek (19 kwietnia) od godziny 9:00 do 13:00 oddać krew. Charakterystyczny bus stanie przy wejherowskiej filharmonii.

Jeżeli:

– masz od 18 do 60 lat

– czujesz się zdrowy

– ważysz nie mniej niż 50 kg

– nie wystąpiły u ciebie przyczyny powodujące dyskwalifikację czasową lub stałą

przyjdź do krwiobusa i podziel się tym, co masz najcenniejsze. To nic nie kosztuje, a może pomóc komuś odzyskać zdrowie, a nawet życie.

Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia czy życia dawcy – przypominają organizatorzy zbiórki.

Natomiast w piątek (16 kwietnia) w Kosakowie na parkingu przed Remizą OSP będzie można oddać krew. Pobieranie będzie odbywało się w godzinach 9:00 - 13:00. Kolejne akcje organizowane przez Kosakowski Klub HDK zaplanowane są na drugą połową maja.

Źródło: Kosakowski Klub HDK

Na pobieranie należy zabrać dokument ze zdjęciem i nr PESEL. Dodatkowo organizatorzy radzą, by przed oddaniem krwi zjeść lekki, niskotłuszczowy posiłek i wypić około 1 litra wody.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24