15.04.2021 11:00 20 PM/TTM

Od lat jest w złym stanie - Zamkowa w Wejherowie do remontu

Fot. Monika Wejer/TTM

„To czas najwyższy, jest ona w tak złym stanie technicznym, że łatanie nie spełnia naszych oczekiwań” - mówi o ulicy Zamkowej w Wejherowie zastępca prezydenta. Droga doczeka się kompleksowego remontu.

Zamkowa jest już od dawna na liście ulic do przebudowy. Teraz nadeszła jej kolej. Inwestycja ma kosztować ponad 7 mln zł.

Fot. Monika Wejer/TTM

Zabezpieczyliśmy 2 mln zł, ale to dopiero początek, ponieważ cała ta inwestycja to ponad 7 mln zł. Przygotowujemy się do postępowania przetargowego – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Powstanie także nowy chodnik. Wiadomo już, że nie uda się zrobić ścieżki rowerowej, gdyż nie pozwala na to szerokość pasa drogowego.

Na tym etapie trwają rozmowy ze starostwem w sprawie dofinansowania budowy parkingu, który jest szczególnie potrzebny ze względu na nową inwestycję – Książnicę prof. Gerarda Labudy.

Władze Wejherowa przygotowują się do procedury przetargowej, przebudowa drogi planowana jest na przyszły rok. Ulica zostanie wyremontowana na odcinku od Książnicy prof. Gerarda Labudy do skrzyżowania z ulicą Wniebowstąpienia.

Więcej informacji w materiale TTM: Ulica Zamkowa przejdzie metamorfozę.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24