14.04.2021 14:30 2 NW/TTM

Wymiana opon na letnie - kiedy jest na to najlepszy czas?

Fot. TTM

Nadejście wiosny dla wielu kierowców jest równoznaczne z wymianą opon na letnie. Jak wiadomo, kwiecień potrafi być zdradliwy i jak mówi przysłowie – poprzeplata trochę zimy, trochę lata. Dlatego co rok pada jednak pytanie – kiedy jest najlepsza pora na wymianę opon?

Temperatury w ostatnim czasie skłaniają wielu kierowców do zmiany opon z zimowych na letnie. Pogoda, a zwłaszcza w kwietniu, potrafi jednak być kapryśna. Cieplejsze dni wcale nie oznaczają ciepłych nocy – stąd pytanie: Zmieniać ogumienie czy jeszcze nie?

Jak mówi właściciel jednego z serwisów samochodowych w Wejherowie Władysław Doering, wszystko zależy od kierowcy, od tego jak jeździ i w jakich godzinach. W nocy wciąż zdarzają się przymrozki i jeśli jeździmy głównie nocną porą, to lepiej zostawić jeszcze zimowe opony. Natomiast w ciągu dnia temperatury są już na tyle wysokie, że można śmiało przerzucić się na te letnie.

Chętnych do wymiany opon nie brakuje, ale zdarzają się przypadki, kiedy właściciele pojazdów wracają do serwisu twierdząc, że się pośpieszyli. Jak dodaje Władysław Doering – nie warto się śpieszyć. Zimowej oponie nic się nie stanie, a najważniejsze jest bezpieczeństwo – nasze i innych uczestników ruchu.

Wielu kierowców decyduje się także na opony wielosezonowe, ale i w tym wypadku nie ma pewności, że sprawdzą się w zimowych warunkach czy nocnych i porannych przymrozkach, które jeszcze się zdarzają.

Zobacz film, więcej na stronie Twojej Telewizji Morskiej

Materiał Twojej Telewizji Morskiej


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24