14.04.2021 13:25 19 WH/mat.pras.

Brakuje kilkudziesięciu tysięcy na windę do DPS-u w Wejherowie - trwa zbiórka!

Źródło: zrzutka.pl

Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Siostry Miłosierdzia w Wejherowie wciąż zbiera środki na nową windę. Wymiana dźwigu jest niezbędna, aby podopieczni placówki nie byli odcięci od pozostałych kondygnacji. Obecnie potrzeba ponad 60 tys. złotych, a do zakończenia zbiórki pozostały dwa tygodnie.

Na łamach naszego portalu pisaliśmy już na temat zrzutki dla wejherowskiego DPS-u. Sprawa jest poważna, ponieważ ośrodek ma pozwolenie na użytkowanie starej windy do maja 2021 roku. Montaż nowego dźwigu jest konieczny.

Brak windy oznaczać będzie dla mieszkańców domu odcięcie od świata i uwięzienie. Każdy wyjazd do lekarza, czy po prostu wyjście na świeże powietrze wymaga skorzystania z dźwigu – czytamy w opisie internetowej zbiórki.

Koszt całkowity windy to 300 tys. złotych. Celem zbiórki jest 100 tys. złotych. Jak na razie udało się uzbierać blisko 40 tys. złotych. Do zakończenia akcji pozostało jedynie 16 dni.

W trzypiętrowym budynku DPS-u mieszka obecnie 115 niesamodzielnych osób. Wśród mieszkańców domu opieki są dzieci i młodzież niepełnosprawna intelektualnie i fizycznie, osoby starsze, przewlekle chore, poruszające się na wózkach bądź leżące w łóżkach. Większość podopiecznych z powodu niedowładu kończyn dolnych nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować – informują pracownicy i organizatorzy zbiórki.

Na Facebooku powstała specjalna grupa #WINDAMOCY, gdzie można wystawiać na licytację oraz kupować produkty. Cały zysk zostanie przeznaczony na zakup nowej windy.

W akcję pomocową zaangażowały się znane osobistości m.in. Weronika Korthals, Maciej Miecznikowski czy Artur Barciś.

Internetowa zbiórka znajduje się TUTAJ

Grupa licytacyjna #WINDAMOCY znajduje się TUTAJ


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24