01.04.2021 15:58 2 NW/info.pras.

Dwa lata temu zabił 91-letnią kobietę. Został skazany na dożywocie

Źródło:pixabay.com

Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał na karę dożywotniego pozbawienia wolności mężczyznę, który dwa lata temu (w 2019 roku) zabił swoją 91-letnią sąsiadkę. Jak ustalono, sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem i z pobudek seksualnych. Wyniki sekcji zwłok ujawniły, że seniorka została uduszona.

Do zabójstwa doszło w styczniu 2019 roku na gdyńskim Oksywiu, gdzie samotnie mieszkała 91-latka. Zwłoki kobiety ujawnił jej syn i natychmiast powiadomił policję. O tragicznym zdarzeniu można przeczytać więcej w naszym poprzednim artykule.

W toku śledztwa śledczy ustalili, że do zgonu przyczyniły się osoby trzecie. Wyniki sekcji zwłok ujawniły, że staruszka została uduszona. Jak podała wówczas prokuratura, sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem i z pobudek seksualnych.

W związku ze sprawą zatrzymano 31-letniego sąsiada kobiety, który najpierw miał zgwałcić swoją ofiarę, a następnie udusić.

W środę (31 marca 2021 roku) 33-letni dziś Krzysztof K. został skazany przez sąd na karę dożywotniego więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał oskarżonego Krzysztofa K. za winnego zabójstwa i zgwałcenia pokrzywdzonej oraz posiadania substancji psychotropowej. Sąd wymierzył oskarżonemu karę łączną dożywotniego pozbawienia wolności z ograniczeniem skorzystania z warunkowego zwolnienia nie wcześniej niż po upływie 30 lat wykonywania orzeczonej kary. Z uwagi na wyłączenie jawności ustne motywy wyroku pozostają niejawne. Wyrok jest nieprawomocny. Stronom służy prawo do wniesienia apelacji do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku - poinformował portal nadmorski24.pl sędzia Łukasz Zioła, rzecznik prasowy ds. Cywilnych Sądu Okręgowego w Gdańsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24