13.03.2021 12:00 2 WH/UM w Wejherowie

Mammobus przyjedzie do Wejherowa

Źródło: UM w Wejherowie

W kwietniu mieszkanki Wejherowa oraz okolic będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy za darmo mogą przebadać się Panie z rocznika 1971.

Po raz kolejny mieszkanki Kaszub Północnych mogą skorzystać z darmowej mammografii. Przy Centrum Handlowym “Kaszuby” w Wejherowie w dniach 19 - 20 kwietnia 2021 będą prowadzone badania mammograficzne przez mobilną pracownię LUX MED.

Do bezpłatnych badań uprawnione są kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi, a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy, lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Wejherowie.

Cykliczne bezpłatne badania mammograficzne prowadzone są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, która jest częścią kampanii Ministerstwa Zdrowia „Planuję Długie Życie”. Po raz pierwszy z darmowej mammografii mogą skorzystać Panie urodzone w 1971 roku.

Nie warto zwlekać z decyzją o realizacji badań. Systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia - dodają wejherowscy urzędnicy.

Panie, które chcą zostać przebadane, powinny zarejestrować się pod nr tel. 58 666 24 44 lub tutaj. W czasie badań zostaną zachowane zasady reżimu sanitarnego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24