08.03.2021 10:00 3 raz/UG Luzino

Serca na nakrętki staną w miejscowościach gminy Luzino

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Będzie można pomóc potrzebującym, a zarazem zadbać o środowisko. Mieszkańcy gminy Luzino - wzorem innych gmin z Nordy - będą mogli bez problemu oddać plastikowe nakrętki na cele charytatywne. Miejscowy samorząd zapowiada montaż specjalnych pojemników w kształcie serc.

Choć plastikowe nakrętki są małe, to w ich liczbie leży siła i realna pomoc dla wielu potrzebujących. Jak zapowiadają miejscowi urzędnicy, na terenie gminy niebawem pojawi się osiem metalowych pojemników w kształcie serca. Mieszkańcy będą mogli zapełniać je plastikowymi nakrętkami. Innymi słowy - gmina Luzino dołączyła do akcji zbierania plastikowych nakrętek.

Chcemy pomóc w pozyskiwaniu funduszy na leczenie i rehabilitację chorych z terenu gminy Luzino – mówi Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino. – Taka zbiórka, poza oczywistym celem charytatywnym, w doskonały sposób uświadamia również mieszkańcom jak ważny jest recykling i jakie pozytywne niesie za sobą skutki.

Jak opisują przedstawiciele samorządu, nakrętki zbiera się na różne cele. Najczęściej jest to zakup sprzętu rehabilitacyjnego czy wózka inwalidzkiego. Są także organizacje, które zbierają na pomoc dla zwierząt w schroniskach. Zbierają też hospicja na pomoc dla swoich pacjentów.

Obecnie szukamy odbiorców nakrętek. Zapraszamy do współpracy chętne fundacje, stowarzyszenia, ale także osoby prywatne, które zbierają plastikowe zakrętki w szczytnym celu – informuje włodarz Luzina o okolic.

Kontakt z Referatem Komunalnym Urzędu Gminy Luzino, który koordynuje akcją jest możliwy pod numerem telefonu: 58 678 20 68, wew.78 oraz 69.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24