24.02.2021 14:39 0 NW

Kolejny utalentowany pisarz otrzyma Gryfa Literackiego

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie/facebook

Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie wyczekuje na zgłoszenia do tegorocznej odsłony konkursu Gryf Literacki. Jego celem jest między innymi upowszechnianie informacji na temat aktualnie ukazującej się na rynku wydawniczym literatury regionalnej oraz promocja autorów publikacji regionalnych.

Gryf Literacki organizowany jest po raz 14. To swego rodzaju podsumowanie ostatnich 12 miesięcy pod względem literackim i okazja do docenienia autorów piszących na temat naszego regionu.

Do konkursu można zgłaszać wydawnictwa, które ukazały się w czwartym kwartale 2019 lub w 2020 roku. Muszą one być związane z powiatem wejherowskim: wydane na terenie powiatu wejherowskiego lub ich autor pochodzi z regionu, bądź też tematyka książki dotyczy naszego powiatu - informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie.

Konkurs przebiegać będzie w dwóch kategoriach: literatura piękna i literatura popularno-naukowa. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 14 marca 2021 roku.

Wszystkie tytuły publikacji nominowanych do nagrody Gryfa Literackiego znaleźć można na stronie wejherowskiej biblioteki w zakładce „Gryf Literacki”.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Przypomnijmy, że w 2020 roku nagroda Gryfa Literackiego za 2019 rok trafiła do Andrzeja Janusza za książkę pt. „Żelewscy w cieniu von dem Bacha”. Do nagrody nominowane były 32 pozycje książkowe związane z Wejherowem,


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24