18.02.2021 19:00 23 WH/Norda FM

Symboliczny przystanek stanie przy wejherowskiej kolegiacie

Fot. archiwum

Mieszkańcy przechodzący w pobliżu placu Jakuba Wejhera mogą być zaskoczeni nowym obiektem. W piątek (19 lutego) w pobliżu kościoła Św. Trójcy pojawi się symboliczny przystanek autobusowy. Inicjatywa ma skłonić wiernych do zadumy i przeżywania Wielkiego Postu.

Z tego przystanku nie odjedzie żaden autobus, ale jego zadanie jest inne. Pomysł symbolicznego obiektu zrodził się po pożarze w zajezdni MZK Wejherowo, gdzie całkowicie spaliły się dwa autobusy. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Chcemy być w tym problemie i chcemy włączyć ten kłopot w życie społeczne, czyli w życie kościoła. Ludzie do świątyni przyjeżdżają autobusami. Wymyśliliśmy hasło o przystanku, bo trzeba przystanąć i usiąść. Czekając na autobus można dużo rozmyślać o życiu oraz pomóc innym – zwraca uwagę ks. Tadeusz Reszka, proboszcz parafii pod wezwaniem Świętej Trójcy.

Przystanek zostanie umiejscowiony tuż obok wejścia do kościoła. To element przygotowany przez księży z okazji Wielkiego Postu. Kapłani mają nadzieję, że to zwróci uwagę mieszkańców na bieżące i codzienne problemy oraz skłoni do refleksji nad życiem. Instalacja w nietypowy sposób ma także zainteresować kłopotem z tzw. „jazdą na gapę”. Podróżowanie bez biletu to duża strata dla MZK Wejherowo, które teraz potrzebuje wsparcia finansowego.

Chodziło o to, aby ten Wielki Post stał się punktem odniesieniem. Nie chcemy jakieś litości, żałości, ale chcemy owocnej współpracy. Wystarczy kupić bilet, bo to jest problem o którym się nie mówi, a my chcemy na to zwrócić uwagę. Warto być uczciwym i żyć we wspólnocie – dodaje proboszcz.

Symboliczny przystanek autobusowy przy wejherowskiej kolegiacie będzie dostępny przez cały okres wielkiego postu. Przypomnijmy, że to nie jedyna inicjatywa parafii. Niedawno pojawiła się także społeczna lodówka. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24