17.02.2021 15:30 3 WH

Remont na Strzeleckiej w Wejherowie - zmiany w rozkładach jazdy autobusów

Fot. archiwum

W czwartek (18 lutego) zostanie zamknięta ul. Strzelecka w Wejherowie, a dokładnie odcinek od ul. Herberta w Gowinie do granicy z miastem. Pasażerowie PKS Gdynia oraz MZK Wejherowo muszą liczyć się ze zmianami w rozkładzie jazdy.

Powodem zamknięcia ulicy jest budowa nowego połączenia drogowego, które zintegruje ul. Sucharskiego z ul. Strzelecką. Więcej na temat tej inwestycji można przeczytać w naszym artykule.

Wyznaczono objazd, który prowadzony będzie drogą krajową nr 6 oraz przez Luzino do ronda w Rosochach – skrzyżowanie Wejherowska-Luzińska.

Pasażerowie komunikacji miejskiej czekają zmiany w rozkładach jazdy. Autobusy PKS Gdynia linii 671, 677 oraz 678 zmienią trasę. Pojazdy z dworca autobusowego w Wejherowie pojadą objazdem ulicami: Jana III Sobieskiego, Sucharskiego, Zybertowską oraz Południową i Grubby. Autobusy nie będą zatrzymywać się na przystankach: Wejherowo-Starostwo Powiatowe i Pętkowice-PGR. Na ul. Grubby powstanie tymczasowy przystanek zastępczy „Pętkowice”. Więcej informacji na temat funkcjonowania PKS Gdynia można znaleźć tutaj.

Remont na ul. Strzeleckiej odczują także korzystający z usług MZK Wejherowo. Zostanie wprowadzona zmiana trasy linii 12. Na czas robót drogowych z trasy wyłączone zostają przystanki: Gowino Zaciszne Zalesie 01 i Gowino Zaciszne Zalesie 02, Sobieskiego - GS 02, Sobieskiego – Sąd 01, Starostwo Powiatowe 01 i 02. Trasa z Wejherowa będzie wyglądała następująco: Wejherowo dworzec PKP – Dworcowa – Sobieskiego – Sucharskiego – Zybertowska – Goscicino: Południowa – Grubby – Gowino: Grubby – Wejherowska i Gowino Brzozowa. Na ul. Grubby pojawią się przystanki zastępcze - przy ul. Południowej przed skrzyżowaniem z ul. Grubby, przy ul. Grubby za skrzyżowaniem z ul. Jasienicy i przed skrzyżowaniem z ul. Wejherowską. Więcej informacji na temat funkcjonowania MZK Wejherowo można znaleźć tutaj.

Źródło: UM w Wejherowie

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać prawdopodobnie przez trzy miesiące.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24