26.01.2021 15:22 22 WH/TTM

Zmiany w budżecie i płatne parkingi na sesji rady Wejherowa

Fot. Marek Trybański/ TTM

Za nami XXIV nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Wejherowa. Główne tematy, jakimi zajęli się radni to zmiany budżetowe oraz płatne parkingi. Niepełnosprawni będą mogli korzystać z darmowego parkowania na specjalnie wyznaczonych miejscach, tzw. koperty.

Wejherowscy radni spotkali się, aby omówić zmiany budżetowe. To jest m.in. związane z dofinansowaniem inwestycji budżetu obywatelskiego przy Szkole Podstawowej nr 11.

Najważniejsze zmiany w budżecie, to te polegające na umożliwieniu rozstrzygnięcia budżetu obywatelskiego, między innymi Wejher park, boisko przy Szkole Podstawowej nr 11 czy na osiedlu Dzięcielskiego. W tej chwili oceniamy oferty, a potem będzie realizacja – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Zwiększono kwotę na budowę boiska o 20 tysięcy złotych, których brakowało w tym projekcie. Po postępowaniu przetargowym, należało tę kwotę zwiększyć – wyjaśnia Jacek Gaffka, przewodniczący rady miasta.

Rajcy dyskutowali także nad strefą płatnego parkowania w Wejherowie. Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku, wejherowscy radni zdecydowali o poszerzeniu strefy płatnego parkowania w mieście. Zmianie ulegną także stawki opłat. Nowe zasady mają wejść w życie 1 marca. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule.

Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM

Podczas sesji, podjęto decyzję o darmowym parkowaniu dla osób niepełnosprawnych na specjalnie wyznaczonych miejscach.

Wiele miesięcy rozmawialiśmy o tym, że w momencie uruchomienia węzła integracyjnego, kierowcy będą mogli korzystać z darmowego parkingu na 200 aut przy dworcu. Mówiliśmy, że miejsca w centrum miasta będą najprawdopodobniej płatne. Wybraliśmy te, które są najbardziej oblegane i gdzie potrzebna jest rotacja – tłumaczy Beata Rutkieiwcz.

W czasie dyskusji pojawiła się kwestia czasowego bezpłatnego parkowania dla interesantów urzędów.

Ten wniosek został odrzucony. Przyjąć uchwałę, która umożliwia osobom niepełnosprawnym darmowe parkowanie, to należało przyjąć bez zbędnej zwłoki. Natomiast podnoszony wniosek o czasowe darmowe parkowanie dla interesantów urzędów, to jak słusznie wskazała pani prezydent, należałoby przeliczyć i po przeorganizowaniu w regulaminie, być może uwzględnić. Jeżeli będzie taka wola komisji oraz rady.Zapewne będziemy jeszcze wracać do tego tematu – mówi Jacek Gaffka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24