22.01.2021 17:10 2 NW/KPP w Wejherowie

26-latek poniesie karę m.in. za kradzież rozbójniczą

Źródło:KPP w Wejherowie

Policjanci z wejherowskiej komendy zatrzymali 26-latka, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej, pod koniec listopada 2020 roku w Wejherowie. Sprawca spędził noc w policyjnym areszcie i wkrótce zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymali 25 listopada 2020 roku. Z ustaleń mundurowych wynikało, że nieznany sprawca wykorzystał chwilę nieuwagi i ukradł kurierowi paczkę. W niej znajdowały się telefony komórkowe o wartości około 20 tysięcy złotych.

Pokrzywdzony widząc tę sytuację próbował potrzymać złodzieja i odzyskać paczkę, doszło do przepychanek, jednak sprawca wsiadł do samochodu i odjeżdżając nim, doprowadził do kolizji z innym zaparkowanym samochodem, po czym szybko odjechał z miejsca zdarzenia – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy KPP w Wejherowie.

Udało się ustalić tożsamość sprawcy, a w czwartek (21 stycznia) rano na jednej z ulic Gdańska policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej komendy, gdzie spędził noc w policyjnej celi. Funkcjonariusze ustalili, że 26-latek naruszył sądowy zakaz kierowania wszelkiego rodzaju pojazdami mechanicznymi.

Źródło:KPP w Wejherowie

Jak podaje asp. sztab. Anetta Potrykus, wkrótce zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury, zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży rozbójniczej. Niewykluczone, że zostanie tymczasowo aresztowany.

Przestępstwo kradzieży rozbójniczej jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Naruszenie sądowego zakazu kierowania jest przestępstwem, za które grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności – czytamy w komunikacie wejherowskiej policji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24