21.01.2021 16:00 5 NW/KPP w Wejherowie

Stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Fot. archiwum

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie we wtorek (19 stycznia) na drodze krajowej nr 6 w Redzie prowadzili kontrole prędkości. Prawo jazdy stracili trzej kierowcy, którzy znacząco przekroczyli prędkość na terenie zabudowanym.

Podczas wtorkowej (19 stycznia) służby policjanci prowadzili w Redzie kontrolę prędkości. Na skutek działań zatrzymani zostali trzej kierowcy, którzy nie stosowali się do przepisów dotyczących prędkości.

Jak czytamy w komunikacie prasowym wejherowskiej komendy, pierwszym zatrzymanym był 34-latek kierujący audi. Mężczyzna przekroczył prędkość o ponad 61 km/h. Następnie przed godziną 19:00 funkcjonariusze zatrzymali kolejnego kierowcę. 22-letni kierowca audi jechał o ponad 53 km/h za szybko.

Ostatnim kierowcą, któremu policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości był kierowca skody, który przekroczył prędkość o 55 km/h – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Policjanci przypominają i apelują o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami ale także z rozsądkiem i wyobraźnią. Warunki drogowe w tym dniu było bardzo trudne, a mimo tego, ci trzej kierowcy zdecydowali się jechać bardzo szybko. Z policyjnych danych wynika, że najczęściej to właśnie prędkość jest przyczyną wielu tragicznych wypadków drogowych. Jednocześnie przypominamy, że nie tylko za znaczne przekroczenie prędkości można utracić prawo jazdy, innym przykładem, jest np. spowodowanie kolizji czy wypadku drogowego, także z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego, gdzie doszło do sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, apelują mundurowi.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24