15.01.2021 11:49 8 NW/TTM

Pracownicy wejherowskiego szpitala otrzymali odznaki za walkę z koronawirusem

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie zostali wyróżnieni odznakami za zasługi ochrony zdrowia, które przyznał Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Na wniosek Klubu Honorowego Dawców 43. Batalionu Saperów Flotylli Obrony Wybrzeża odznaki otrzymało dziesięć osób.

Wojsko od samego początku pandemii angażuje się w pomoc szpitalom. Żołnierze m.in. pomagają przy organizacji ochrony zdrowia osób zakażonych koronawirusem. Dobrze układającą się współpracę postanowił docenić Klub Honorowy Dawców przy 43. Batalionie Saperów Flotylli Obrony Wybrzeża, na wniosek którego dziesięciu pracownikom Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie przyznano odznaki.

Misją żołnierza jest bronić niepodległości i ojczyzny i można robić to na wiele różnych sposobów. Od pomocy fizycznej po pomoc medyczną i dawanie tego, co się ma od siebie, czyli zdrowie i krew, która jest najlepszym wyznacznikiem tego czy ktoś sam zdrowy jest – mówił por. mar. Piotr Ignatowski, reprezentant dowódcy 43. Batalionu Saperów FOW.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Wręczenia odznak dokonał por. Piotr Ignatowski w asyście prezesa Klubu, ratownika medycznego mata Marka Kukuczki i w obecności prezes Zarządu Szpitali Pomorskich Jolanty Sobierańskiej-Grendy. Wyróżnienia przyznano: lekarzom: Maciejowi Zając, Annie Potrykus, Iwonie Lesner, Katarzynie Rosenauer-Szarzyńskiej, Pauli Franczak i Damianowi Czartowskiemu, a także ratownikom medycznym: Czesławowi Marczyńskiemu, Łukaszowi Maciejewskiemu i Mariuszowi Dąbrowny oraz pielęgniarce oddziałowej Zdzisławie Ostrowskiej.

Potrzebujemy takiej pomocy, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że taka współpraca z wojskiem jest i układa się wzorowo. Wyróżnienie z pewnością cieszy i motywuje do dobrej pracy – powiedział dr Maciej Zając, ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wejherowie.

My dziś na terenie szpitali mamy sporo żołnierzy, którzy uczestniczą w różnych czynnościach. Są przy pracy na oddziałach, wymazach i pomagają w logistyce, w dojazdach do punktów szczepień wożąc nasz personel. Jest to naprawdę bezcenna pomoc – komentuje Jolanta Sobierańska-Grenda.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Pracownicy szpitala podkreślają, że tego typu gesty są dużą motywacją do dalszego działania i napawają optymizmem.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24