14.01.2021 13:30 0 WH

Licytuj i pomagaj niepełnosprawnym dzieciom z Nordy

Źródło: Facebook.com

Rodzice Kornelii, Maksa i Oliwii wyszli z inicjatywą stworzenia licytacji w mediach społecznościowych. Cały zysk uzyskany ze sprzedaży produktów zostanie przekazany na leczenie ich dzieci, które od urodzenia zmagają się z niepełnosprawnością.

Kornelia urodziła się 9 lat temu z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Skutkami choroby jest pęcherz neurogenny, niesprawna prawa nerka w 80 procentach oraz niedowład kończyn dolnych.

Na wózku inwalidzkim poruszam się odkąd ukończyłam 1,5 roku. Wózek stał się dla mnie nogami i sposobem na przemieszczanie się – mówi dziewczynka.

Źródło: Facebook.com

Maksymilian przyszedł na świat w 2013 roku. Podczas porodu doszło do niedotlenienia. Skutkiem tego jest Mózgowe Porażenie Dziecięce oraz opóźnienie rozwoju psycho-ruchowego. Potem pojawiło się sprzężenie, niepełnosprawność ruchowa i intelektualna w stopniu lekkim.

Mimo skali Apgar 10 na 10 punktów, Maks do pierwszych urodzin nie zaczął raczkować ani nie chodził. Nasza droga trwa już długo i mamy sukcesy. Rehabilitacja ze względu na niepełnosprawność ruchową jest bardzo ważna i konieczna. Maks zaczął chodzić samodzielnie jak ukończył 2 lata i 4 miesiące, dopiero teraz rozwija mowę – informuje mama chłopca, Aleksandra Makurat.

Po 3 latach chłopiec zaczął chodzić samodzielnie.

Maksiu najpierw po rehabilitacji chodził rok na czworakach i prawie rok na kolankach. Rezonans Magnetyczny głowy w listopadzie 2015 roku, kiedy Maks miał ponad 2 lata nie wykrył żadnych zmian w mózgu oraz nieprawidłowości. Lekarz postawił diagnozę – Mózgowe Porażenie Dziecięce w kierunku porażenia ścięgien Achillesa i stawów skokowych, a jego rozwój intelektualny jest opóźniony – dodaje mama.

Źródło: Facebook.com

Oliwia ma 10 lat i uczęszcza do trzeciej klasy szkoły specjalnej. Podczas porodu doszło do niedotlenienia mózgu. Dziewczynka cierpi na padaczkę oraz porażenie mózgowe w postaci czterokończynowej. Sama nie mówi, kiedy chciałaby spełnić swoje potrzeby fizjologiczne. Wypowiada tylko pojedyncze słowa.

Nasza córka jest zawsze wesołą i pogodną dziewczynką. Potrzebuje wiele zajęć, a szczególnie rehabilitacji, aby jej stan się jej nie pogorszył. Za każde okazane wsparcie i dobre serce, Oliwka dziękuje swym uśmiechem, który chwyta za serce – zwraca uwagę mama Oliwki, Barbara Kucharska.

Źródło: Facebook.com

W mediach społecznościowych pojawiła się specjalna strona, gdzie będą pojawiać się przedmioty na licytację. Cały dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przekazany na leczenie dzieci. Użytkownicy mogą zakupić np. breloczki, prezenty z okazji Dnia Dziadka i Babci czy inne akcesoria do domu oraz nie tylko.

Założyliśmy grupę na Facebooku z „Licytacjami charytatywnymi dla dzieci z niepełnosprawnością”. Jeśli więcej osób by o niej usłyszało, więcej byłoby pomocy od dobrych serc. Chciałam pomóc Oliwce i Kornelce, stąd też ta grupa – tłumaczy mama Maksymiliana, Aleksandra Makurat.

Grupa, gdzie można wesprzeć Maksymiliana, Kornelię i Oliwię znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24