13.01.2021 16:30 23 WH/TTM

Gmina Wejherowo: Poznaliśmy komitety wyborcze wyborców

Fot. Monika Wejer/TTM

Wybory na wójta gminy Wejherowo coraz bliżej. Mieszkańcy wybiorą nowego włodarza już 21 lutego. W poniedziałek (11 stycznia) zakończyła się rejestracja komitetów wyborczych wyborców, które następnie zgłoszą kandydatów na to stanowisko.

Komisarz Wyborczy w Słupsku wydał komunikat o utworzeniu 5 komitetów wyborczych wyborców. Są to (w kolejności alfabetycznej):

  • KWW Gospodarna Gmina

  • KWW Piotra Sławomira Bruc

  • KWW Przemysława Kiedrowskiego

  • KWW Wojciecha Muży

  • KWW Wspólna Gmina

Zgodnie z rozporządzeniem premiera 21 lutego od godziny 7:00 do 21:00 uprawnieni mieszkańcy gminy Wejherowo będą mogli wziąć udział w przedterminowych wyborach wójta. Powstałe komitety wyborcze mają czas, aby zgłosić kandydatów na nowego włodarza do 28 stycznia.

W pierwszej kolejności komitety muszą zdobyć 1500 podpisów. Następnie do 28 stycznia do godziny 24 zarejestrować kandydatów. Druki konieczne do rejestracji będą dostępne na stronie naszego urzędu, a już teraz można je pobrać na stronie internetowej Delegatury Biura Wyborczego w Słupsku. Ważne jest, aby tego terminu nie przekroczyć, a nawet wcześniej dokonać tej czynności, na wypadek pomyłki czy braków – tłumaczy Emilia Głogowska, kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy Wejherowo.

Pisaliśmy już na temat pierwszych kandydatów aspirujących na stanowisko wójta gminy Wejherowo. Więcej szczegółów tutaj.

Kampania wyborcza rozpocznie się po utworzeniu komitetu wyborczego, wtedy kandydaci mają prawo ją rozpocząć. Natomiast komitety będą miały prawo do 2 lutego zgłosić członków do Obwodowych Komisji Wyborczych. 4 lutego te komisje zostaną powołane i cała machina rusza – dodaje Głogowska.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24