12.01.2021 16:30 18 NW/wejherowo.pl

Wejherowo: Nowa siedziba Sądu Rejonowego

Źródło:wejherowo.pl

Budowa nowej siedziby Sądu Rejonowego w Wejherowie trwała od 2017 roku. Instytucja rozpoczęła działalność przy ulicy Wniebowstąpienia 4 w grudniu 2020 roku. Na potrzeby wydziałów cywilnego i karnego funkcjonuje w nim szesnaście sal rozpraw.

Wejherowski urząd miasta zamieścił we wtorek (12 stycznia) informację, że od grudnia Sąd Rejonowy mieszczący się w Wejherowie rozpoczął działalność w nowym budynku przy ul. Wniebowstąpienia 4. Przy gmachu znajduje się parking dla interesantów, a drugi – miejski – mieści się w pobliżu, przy ul. Reformatów.

W nowym budynku działają: I Wydział Cywilny, Sekcja do Rozpoznawania Spraw Egzekucyjnych w I Wydziale Cywilnym, II Wydział Karny, Sekcja ds. Wykonywania Orzeczeń w II Wydziale Karnym, IV Wydział Ksiąg Wieczystych i II Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej wykonujący orzeczenia w sprawach karnych.

W dotychczasowych lokalizacjach – do zakończenia adaptacji budynku sądowego przy ul. Reformatów 9 – pozostają za to III Wydział Rodzinny i Nieletnich, I Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej, który wykonuje orzeczenia w sprawach rodzinnych i nieletnich.

Od 1 stycznia 2021 roku zlikwidowane zostały: V Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych i IX Zamiejscowy Wydział Karny oraz III Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej.

Źródło:wejherowo.pl

W głównej siedzibie sądu znajdują się następujące komórki organizacyjne: Prezes/Wiceprezes Sądu, Dyrektor Sądu, Biuro Obsługi Interesantów, Biuro Podawcze, Kasa, Oddział Administracyjny, Oddział Finansowy, Oddział Gospodarczy i Oddział Kadr.

Umiejscowienie wydziałów i oddziałów w nowym budynku poprawić ma warunki pracy pracowników, ale przede wszystkim komfort obsługi mieszkańców. Większą ilość spraw będzie można załatwić w jednym miejscu, o czym zapewnia Tomasz Adamski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Informacje o planowanych zmianach będą ukazywały się na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Wejherowie. Numery Telefonów oraz adresy poczty mailowej komórek organizacyjnych Sądu Rejonowego w Wejherowie pozostają bez zmian – czytamy na stronie wejherowskiego ratusza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24