05.12.2020 12:00 0 WH/TTM

Konkurs na szopkę bożonarodzeniową w Wejherowskim Centrum Kultury

Fot. archiwum

Nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest szopka, która symbolizuje pokój, miłość i nadzieję. Z okazji zbliżających się świąt Wejherowskie Centrum Kultury organizuje konkurs „Nasza szopka bożonarodzeniowa”. Przygotowano nagrody finansowe.

Święta Bożonarodzeniowe większości kojarzą się z tradycyjną szopką. To fragment wystroju kościoła oraz domów w okresie świątecznym. Wiele instytucji organizuje konkursy na jej wykonanie.

Wejherowskie Centrum Kultury ogłosiło konkurs plastyczny „Nasza szopka bożonarodzeniowa”. Udział w wydarzeniu mogą wziąć całe rodziny, grupy i osoby indywidualne. Szopki mogą być wykonane dowolną techniką.

Mamy nadzieję, że będzie to szeroki wachlarz. Tutaj liczymy na kreatywność i pomysłowość naszych uczestników. To jest konkurs, który ma na celu odkrywanie magii oczekiwania na najpiękniejsze święta roku, jakim jest Boże Narodzenie. A także pobudzenie kreatywności wśród uczestników i celebrowanie tradycji świątecznych – mówi Joanna Bojke z Wejherowskiego Centrum Kultury w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

Czas na wykonanie szopek jest do 9 grudnia. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody finansowe. Konkurs zakończy się wystawą w filharmonii kaszubskiej.

W obecnej sytuacji mamy więcej czasu. Pobudzajmy swoją kreatywność, spęczajmy czas ze swoją rodziną i znajomymi. Warto tworzyć coś kreatywnego – dodaje Joanna Bojke.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć TUTAJ.

Źródło: Wejherowskie Centrum Kultury


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24