19.11.2020 19:20 0 NW/KMP w Gdańsku

Był poszukiwany w celu odbycia kary - znaleziono u niego narkotyki

Źródło:KMP w Gdańsku

Dzielnicowi z Gdańska zatrzymali 23-latka, który poszukiwany był w celu odbycia kary więzienia. Gdy policjanci zapukali do drzwi mieszkania mężczyzny ten wstał i zaczął chować narkotyki, które leżały na stole. Teraz odpowie za kilka przewinień.

Na początku tygodnia dzielnicowy z gdańskiego komisariatu przy ul. Kartuskiej odebrał zgłoszenie o tym, że ktoś nielegalnie mieszka w jednym z lokali na Siedlcach. Policjanci udali się na miejsce i we wskazanym miejscu zobaczyli włączone światło i śpiącego na łóżku mężczyznę.

Obudzony pukaniem w drzwi, mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać. Rozglądał się zdezorientowany po mieszkaniu, sprzątał ze stołu różne przedmioty i chował je. Kiedy wreszcie otworzył drzwi tłumaczył policjantom, że mieszkanie wynajmuje, ci jednak postanowili sprawdzić, co było przyczyną jego zdenerwowania. Funkcjonariusze sprawdzili dane 23-latka w policyjnych systemach i szybko się okazało, że jest poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności – informują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Źródło:KMP w Gdańsku

Mężczyzna był też poszukiwany za kradzież pieniędzy, której dopuścił się pod koniec minionego miesiąca w jednej z gdańskich galerii. W metalowej puszcze, którą zauważyli mundurowi znajdowała się amfetamina. Część narkotyków była również rozsypana na ziemi.

23-latek został przewieziony do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Za kradzież mienia grozi 5 lat więzienia, za posiadanie środków odurzających 3 lata. Jeżeli sprawca popełnił przestępstwo w ramach tzw. Recydywy sąd może dodatkowo zwiększyć karę o połowę.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24