17.11.2020 13:30 8 NW

Trwa zbiórka laptopów dla dzieci z najuboższych rodzin

zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

Trwa zbiórka laptopów i tabletów dla dzieci z ubogich rodzin. W związku z tym, że teraz dzieci uczą się zdalnie, wiele z nich poniekąd zostało wykluczone z edukacji. A jak wiadomo, mają do nich prawo wszyscy. Z pomocą przyszła gdańszczanka Anna Czarnowska.

Zdecydowałam się na organizację zbiórki ze względu na wykluczenie edukacyjne. Nie chcę żeby dzieci oprócz tego, że są ubogie miały ograniczony dostęp do nauki. Wiele rodzin zgłosiło się do mnie o pomoc. Jeśli jest duża rodzina, w której jest np. czwórka dzieci, a jest jeden komputer to dzieci nie mają urządzeń do nauki – wyjaśnia Anna Czarnowska, inicjatorka zbiórki.

Zbierany jest sprzęt nowy i używany. Mogą to być tablety i laptopy, ponieważ są stosunkowo małe i nie będzie problemu z ich pomieszczeniem w mieszkaniach, które zazwyczaj są niewielkich rozmiarów. Można go przynosić do Szkoły Morskiej przy ulicy Rogalińskiej w Gdańsku-Chełmie. Sprzęt przeglądać będą informatycy, którzy wgrywać będą ewentualne, niezbędne oprogramowania, tak by do dzieci trafiały już w pełni gotowe do pracy urządzenia.

Rodzin ubogich, których sytuacja związana z COVID-19 i zdalnym nauczaniem „postawiła pod ścianą” jest wiele. W samym województwie pomorskim jest ich kilkadziesiąt – m.in. w Wejherowie, Gdyni, Sopocie czy Gdańsku.

Edukacja jest trampoliną w przyszłość. Dzieci dzięki temu mogą zmieniać swoją rzeczywistość i kształtować się. To są bardzo utalentowane i mądre dzieci i szkoda zabierać im możliwość wybicia się – podkreśla Anna Czarnowska.

Zbiórka cieszy się dużym zainteresowaniem. Jak wspomina pani Anna, ludzie lubią pomagać, trzeba im tylko wskazać czasami odpowiedni kierunek. Ponadto w akcję zaangażował się także Samorząd Województwa Pomorskiego. Marszałek Mieczysław Struk zadeklarował zakup 200 laptopów, które trafią do najbiedniejszych rodzin.

Pomoc zostanie skierowana do ósmoklasistów, którzy na koniec roku szkolnego będą się mierzyć z ważnymi w ich życiu egzaminami oraz do tych środowisk, w których ta pomoc jest najbardziej potrzebna – pisze marszałek na swoim profilu w mediach społecznościowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24