Spruchniałe drzewa na cmentarzu w Helu zostaną usunięte. Taką decyzję podjęli burmistrz miasta Hel i Starostwo Powiatowe w Pucku. W celu poprawy bezpieczeństwa wyciętych ma zostać dziewięć sosen.
W Helu w poniedziałek (16 listopada) usuwane były drzewa, które zagrażały osobom odwiedzającym groby bliskich. Wycinka dotyczy suchych i spruchniałych sosen bez oznak życia.
Taką decyzję podjął Mirosław Wądołowski, burmistrz Helu oraz Starostwo Powiatowe w Pucku.
– Urząd Miasta Helu uzyskał niezbędne decyzje na przeprowadzenie tych prac oraz oczywiście ponosi koszty tego działania. Wycinkę drzew przeprowadza specjalistyczna firma – czytamy na stronie helskiego urzędu.
Oprócz usunięcia dziewięciu sosen prace polegają także na pielęgnacji i obniżeniu brzóz rosnących na terenie cmentarza.
Urząd prosi o zachowanie ostrożności. Czynności związane z wycinką maja potrwać około trzech dni.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.