21.09.2020 16:30 0 NW/wejherowo.pl

Rzeźby w kamieniu na wystawie w wejherowskiej filharmonii

Źródło:wejherowo.pl

W galerii Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie otwarta została wystawa rzeźb w kamieniu. Ich twórcą jest Waldemar Musik, który przy okazji wystawy odwiedził miasto po raz pierwszy. Niesamowite prace będzie można oglądać do końca września.

Waldemar Musik jest laureatem wielu nagród. Urodził się w 1956 roku w Lublinie, a na stałe osiedlił się w Kielcach. Artysta jest jednak silnie związany z Trójmiastem – tu mieszka jego brat i to tu mógł szlifować swój talent w gdyńskiej szkole plastycznej na kierunku fotograficznym. Musik ukończył także Liceum Plastyczne w Kielcach, gdzie poznawał tajniki rzeźbiarstwa.

Źródło:wejherowo.pl

Jego pasja szybko przerodziła się w pracę. Pracował jako rzeźbiarz-kamieniarz w Pracowni Konserwacji Zabytków w Kielcach – m.in. przy odbudowie Zamku Królewskiego w Warszawie, w Operze Narodowej w Budapeszcie i Pałac Sanssouci w Poczdamie - czytamy na stronie wejherowskiego urzędu.

Wejherowska filharmonia to przepiękny obiekt, a galeria spodobała mi się od razu i wiedziałem, że moje rzeźby dobrze tutaj zagrają i będą się tu doskonale prezentować. Ja swoje rzeźby poleruję i światło zastane ładnie się na nich układa. Warto było odwiedzić to miasto i zaprezentować tu swoje prace szerszemu gronu odbiorców. Jest to moja pierwsza indywidualna wystawa, która ukazuje moją twórczość w kamieniu – mówił artysta.

Źródło:wejherowo.pl

Wystawa będzie otwarta dla odwiedzających jeszcze do końca września.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24