22.08.2020 21:30 8 NW

Żółto-czarni wygrywają z Chemikiem Police 3:2

Źródło:KP Chemik Police

Sobotni mecz (22 sierpnia) wygrał Gryf Wejherowo. Piłkarze pokonali Chemik Police wynikiem 2:3, zajmując dziesiąte miejsce w tabeli. Decydującego gola strzelił nowy napastnik – Przemysław Trytko.

W sobotę na boisku w Policach spotkali się Gryf Wejherowo i Chemik Police. W meczu IV kolejki III ligi sukces odnieśli gryfici, którzy ostatecznie pokonali przeciwników w 91 minucie. Po trzech rozegranych meczach w trwającym sezonie, żółto-czarni mają sześć punktów i zajmują dziesiąte miejsce w tabeli.

Ostatni raz drużyny mały okazję spotkać się w sezonie 2015/2016, kiedy to Gryf okazał się dwukrotnie lepszy i pokonał żółto-zielonych w pierwszym meczu 2:0 i 1:0 w rewanżu na własnym boisku. Dla Chemików sobotnia rozgrywka była drugą w tym sezonie zagraną przed własną publicznością.

Pierwsza połowa meczu przebiegała w miarę spokojnie i zakończyła się przewagą wejherowskiej drużyny – bramkę w 9 minucie strzelił Lisiecki. Piłkarze wrócili z nową energią w drugiej połowie i celny strzał padł w 50 minucie dzięki Renuszowi. Nadzieją dla Chemika stał się w 74 minucie gol Klimkowicza, a następnie Rudnika. O wygranej zadecydował ostatni strzał, który należał do nowego członka drużyny gryfitów – Trytko.

W V kolejce (29-30 sierpnia) Gryf Wejherowo zmierzy się z GKS Przodkowo.

Źródło:KP Chemik Police Źródło:KP Chemik Police Źródło:KP Chemik Police Źródło:KP Chemik Police Źródło:KP Chemik Police Źródło:KP Chemik Police Źródło:KP Chemik Police Źródło:KP Chemik Police Źródło:KP Chemik Police

Sędzią sobotnich rozgrywek był Paweł Okunowicz, który został wyznaczony przez Pomorski Związek Piłki Nożnej. Dla arbitra był do szósty sezon na trzecioligowych boiskach.