15.08.2020 20:32 9 rp

Pierwsza porażka w tym sezonie na Wzgórzu Wolności

Po udanym starcie w trzeciej lidze, kiedy gryfici na wyjeździe pokonali Górnik Konin 2:1, żółto-czarni muszą przełknąć gorycz porażki. Pierwszy mecz przed własną publicznością zakończył się wygraną gości.

„Konin zdobyty” – dumnie pisali gryfici na swoim facebookowym profilu po zakończonym meczu. Tydzień później (15 sierpnia) zawodnicy podjęli Radunię Stężyca. Niestety, piłka częściej znajdowała się w bramce żółto-czarnych. Sobotnie spotkanie na Wzgórzu Wolności zakończyło się wynikiem 2:1 dla drużyny ze Stężycy.

Radunia to drużyna z wielkimi ambicjami na granie w wyższej lidze. Radunia Stężyca podczas minionego sezonu uplasowała się na drugim miejscu z dorobkiem 40 punktów. Nie przegrała ani jednego meczu, a jej bilans to 11 zwycięstw i 7 remisów (bramki 37-10). W tym sezonie wydaje się, że drużyna ze Stężycy jest murowanym faworytem do mistrzostwa III ligi. Do Wejherowa przyjechali z dwoma zwycięstwami, po dwóch kolejkach. Żółto-czarni ligę zaczęli tydzień temu zwycięstwem w Koninie. W sobotnim meczu widać było, że Radunia przyjechała na Wzgórze Wolności po komplet punktów. Gryfitom zaś dopisywało szczęście. Kanarki ze Stężycy oddali 24 strzały na bramkę. Wejherowianie odpowiedzieli 9 strzałami. Radunia posiadała piłkę przez 69% czasu gry, a Gryf - 31%.

Pierwsze 45 minut zakończyło się remisem, po jednej bramce dla obu drużyn. W 23. minucie meczu pierwszą bramkę zdobył zawodnik z Stężycy – Retlewski. Żółto-czarni wyrównali wynik już dwie minuty później. Bramkę dla Gryfa zdobył z rzutu karnego Czerwiński, po faulu na Koszałce.

W drugiej połowie Radunia próbowała wepchnąć piłkę do siatki, aż w 62. minucie, zawodnik z dużym doświadczeniem w Ekstraklasie, Rafał Kosznik, strzelił gola, który okazał się ostatnim w tym meczu.

Wielkie brawa za postawę naszej drużyny, która walczyła o korzystny wynik do ostatniego gwizdka — czytamy na profilu WKS Gryf Wejherowo.

Radunia jest na ten moment liderem tabeli III ligi, po 3 meczach z 3 zwycięstwami i bilansem bramek 8:2. Gryf plasuje się na 12 pozycji - po 2 meczach z 3 pkt z bilansem bramek 3:3. Już za tydzień (22 sierpnia) żółto-czarnych czeka wyjazd do Polic i mecz z tamtejszym Chemikiem.