14.08.2020 10:55 1 Kwt/siepomaga

Mieszkaniec Wejherowa walczy z rzadkim nowotworem

źródło:siepomaga.pl

Artur ma zaledwie 45 lat, a od dwóch zmaga się z ciężkim, bardzo rzadkim nowotworem płaskonabłonkowym tchawicy. Mieszkaniec Wejherowa jest mężem i cudownym ojcem, który dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że ma dla kogo żyć.

Nowotwór, na który choruje wejherowianin, jest bardzo rzadkim nowotworem płaskonabłonkowym tchawicy. Niestety, nie ma określonych schematów jego leczenia. Pan Artur w 2018 roku otrzymał radioterapię na obszar klatki piersiowej i zajętych węzłów chłonnych, przeszedł też chemioterapię. Nowotwór jednak nie odpuścił, a on sam bardzo cierpi.

Biorąc pod uwagę rozległość nawrotu oraz otrzymane już wcześniej leczenie, ponowna radioterapia ani leczenie chirurgiczne są obecnie niemożliwe… Choroba jest tak rzadka, że nawet lekarze onkolodzy nie są w stanie zaproponować standardu postępowania. Ze względu na analogię do zaawansowanego raka płaskonabłonkowego płuca, najbardziej uzasadnione jest postępowanie skojarzone: chemioterapia i leczenie immunologiczne. To jest nasza jedyna nadzieja, to jedyna nadzieja Artura, by mógł dalej żyć, być z rodziną, którą tak bardzo kocha. Która go potrzebuje – informuje rodzina chorego.

Jedyna metoda leczenia, która może uratować życie wejherowianina, nie jest refundowana w tym przypadku.

Niestety leczenie immunologiczne jest bardzo kosztowne. Jeden cykl kosztuje około 20 tysięcy złotych, a nie wiadomo, jak wiele takich cykli będzie musiał otrzymać… Lekarze oszacowali koszt leczenia na blisko 300 tysięcy złotych! Nie jesteśmy w stanie zgromadzić takich środków, Artur tym bardziej – dodaje rodzina chorego.

Arturowi coraz ciężej oddychać, coraz trudniej walczyć.

Wyobraźcie sobie strach o życie, perspektywę walki o każdy oddech. Obawę, co będzie z rodziną, jeśli jego zabraknie. Nikt nie powinien tego przechodzić… Musimy wierzyć w zwycięstwo! Dołącz do naszej walki o życie tego wspaniałego człowieka. On nie powinien odejść, nie teraz – apelują przyjaciele pana Artura.

Zbiórka środków na leczenie odbywa się w serwisie siepomaga.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24