21.07.2020 12:30 1 rp/KPP Puck

Puccy mundurowi oddali krew dla kolegi

Fot. KPP Puck

Szymon Mielewczyk pilnie potrzebuje krwi. Dzielnicowy z komisariatu policji w Trąbkach Wielkich został poszkodowany w wypadku drogowym i obecnie przebywa w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, gdzie czekają go operacje. Puccy policjanci oddali ponad 15 litrów życiodajnego płynu dla swojego kolegi.

W miniony piątek (17 lipca) na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Pucku Klub Honorowych Dawców Krwi w Pucku, wspólnie z policjantami, kolejny raz zorganizował zbiórkę krwi dla potrzebujących. Tym razem  policjanci i pracownicy cywilni oraz chętni obywatele oddawali krew dla policjanta z Trąbek Wielkich, który został poszkodowany w wypadku i pilnie potrzebuje krwi do dalszego leczenia

Przypominamy, że krew można oddać w dowolnym punkcie krwiodawstwa imiennie na Szymona Mielewczyk, który obecnie przebywa w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku – apelują policjanci z Pucka.

Pilnie potrzebna Pomoc !!! Dzielnicowy Szymon Mielewczyk z komisariatu policji w Trąbkach Wielkich miał wypadek...

Opublikowany przez OSP KSRG Trąbki Wielkie Sobota, 11 lipca 2020

W czerwonym ambulansie 34 krwiodawców oddało łącznie 15,3 litrów tego życiodajnego płynu. To jednak nie jedyna możliwość pomocy. Dawcą krwi może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących jej chorób, mieszcząca się w określonej grupie wiekowej i wagowej, czyli między 18 a 65 rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg.

Najbardziej potrzeba krwi grupy 0 RH+, ale też każdy, mając inną grupę, może oddać krew i w ten sposób pomóc Szymonowi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24