20.07.2020 12:40 2 rp/TTM

Święto plażówki w Pucku: Na podium drużyny z powiatu

Fot. Marek Trybański/TTM

Za nami siatkarski weekend w mieście powiatowym. Mowa o 27. Otwartych Mistrzostwach Pucka w Siatkówce Plażowej. Na boiskach przy molo (ul. Żeglarzy) o tytuł walczyli zarówno amatorzy jak i doświadczeni sportowcy. Na podium, mimo wielu chętnych, stanęli jednak zawodnicy z Pucka i okolic.

Turniej open Mikstów, mistrzostwa kobiet i mężczyzn w siatkówce plażowej – tak wyglądał trzeci weekend lipca w Pucku, na piachu. Jak co roku, to właśnie w tym terminie zmaga się ze sobą sportowa młodzież. Łącznie przez trzy intensywne dni zagrało w Pucku blisko 20 drużyn.

Co ciekawe w finale mężczyzn w niedzielę (19 lipca) spotkały się dwie drużyny z Pucka, co pokazuje, że ten sport jest u nas na wysokim poziomie – zaznaczał Marek Błażejewski, wiceprezes MKS Korab Puck, organizator wydarzenia.

Zwycięska drużyna z Pucka: Kuba Nowak i Oskar Kutyba wygrała niedawno półfinałowe zmagania i awansowała do finału Mistrzostw Polski.

Podczas zmagań w pucku była zacięta rywalizacja i wysoko postawiona poprzeczka – komentował Jakub Nowak z Korab Puck. – Jak już w końcu mogliśmy zagrać po długim czasie to chcieliśmy dać z siebie wszystko. Z łatwością przychodziła nam zagrywka, ale kontry, obrona to nasze słabsze strony podczas tych meczy. Im dłużej graliśmy tym też szło lepiej.

Fot. Marek Trybański/TTM

Piotr Ustarbowski z drugiego miejsca na podium, razem ze swoim partnerem, Wiktorem Jędrusikiem, po zaciętym turnieju w półfinale Mistrzostw Polski zajęli 9. miejsce i o włos awansowaliby również do rozgrywek finałowych. W weekendowym spotkaniu na puckiej plaży, jak sam komentuje Piotr, zabrakło już sił.

Finał, mimo że przyjacielski, nie poszedł po naszej myśli. Ciężki dzień dał się we znaki, pogoda też zrobiła swoje, widać już po nas to zmęczenie – dodaje zawodnik Korab Puck. – Ani razu przed tymi zawodami nie grałem z moim partnerem na boisku, więc jestem zadowolony z naszego wyniku.

Fot. Marek Trybański/TTM

Na trzecim miejscu wśród mężczyzn uplasowała się ekipa z Łebcza – Jakub Palczykowski i Rafał Grzenkowicz. Z kolei dzień wcześniej, podczas rywalizacji kobiet, złoto powędrowało do ekipy sióstr ze Swarzewa – Marty i Zofia Przyradzkiej.

hanka.jpg Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM hankas.jpg hanka3.jpg Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24