15.07.2020 10:30 0 rp/gohel.pl

Wejście na plaże w Helu wygląda jak z wakacyjnej pocztówki

Fot. Facebook

Biały domek ratowników i plażowe kładki, a do tego piękne widoki i morskie fale w gratisie – wejście na „małą plaże” w Helu zyskało nowy blask i zachęca do spacerów. Miasto zakończyło modernizację wejścia na kąpielisko.

Helski magistrat pochwalił się efektami pracy nad projektem „Zagospodarowanie wejścia na małą plażę w Helu". Choć wielu mieszkańców i turystów takiego „zagospodarowania” się nie spodziewało. Od teraz posiadanie wózka dziecięcego czy niepełnosprawność nie będą problemem w dotarciu nad morze.

Fot. Facebook

Fot. Facebook

Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej ułożone zostały kładki spacerowe, zarówno na wejściu, jak i na samej plaży, przystosowane do poruszania się po nich osób o ograniczonej sprawności ruchowej oraz wózków dziecięcych. Ponadto przekazany został ratownikom WOPR domek służący do obserwacji kąpielisk wraz ze sprzętem medycznym.

Całość pochłonęła blisko 340 tysięcy złotych, z czego 205 tysięcy do unijne dofinansowanie. W tę cenę, jak tłumaczą urzędnicy, wliczony jest także montaż i rozbiórka obiektów na początku i końcu sezonu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24