07.07.2020 17:01 1 raz

Hel: „Przycisk życia” pomaga wezwać pomoc na czas

Zdjęcie ilustracyjne, malopolska.pl

Osoby schorowane, starsze, samotne z Helu mogą liczyć na nowoczesne wsparcie. W ramach tzw. teleopieki miasto oferuje osobom potrzebującym opieki „przyciski życia” – bransoletki, dzięki którym w razie konieczności służby ratownicze dotrą na miejsce na czas.

Miasto Hel dążąc do podwyższenia bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców wprowadził program osłonowy „Teleopieka dla potrzebujących mieszkańców miasta Hel” – przypomina Irena Lenc, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Helu. - Usługa teleopieki w mieście Hel to system przywoławczy, który działa 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu i zapewnia natychmiastową pomoc osobie zgłaszającej. Możliwość korzystania z tej usługi skierowana jest przede wszystkim do osób starszych, mieszkających samotnie o ograniczonej mobilności – dodaje.

Jak wyjaśnia Lorenc, w sytuacji zagrożenia, jak upadek, nagłe pogorszenie stanu zdrowia, lęk, awaria, pożar - wystarczy nacisnąć przycisk alarmowy w formie bransoletki lub wisiorka aby połączyć się z centrum interwencyjnym, które powiadomi odpowiednie służby ratownicze

Wszelkie koszty związane z prowadzeniem usług przez Polskie Centrum Opieki pokrywa gmina Hel, podopieczny musi jedynie posiadać aktywny telefon komórkowy bez opcji zastrzeżonego numeru, być osobą sprawną do użycia „czerwonego przycisku alarmowego”, wypełnić i podpisać stosowne dokumenty – podkreśla kierownik MOPS.

Sprawy formalne związane z przystąpieniem do programu prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Helu. Chętnych jego pracownicy zachęcają do kontaktu pod numerem telefonu 58 677 72 44.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24