06.07.2020 18:30 0 raz

Hel: Osoby niepełnosprawne wygodniej załatwią sprawy w urzędzie

fot. UM Hel

Nowe pomieszczenie, gdzie wygodnie osoby niepełnosprawne i starsze mogą być obsługiwane przez urzędników, oraz nowe wejście - to zmiany z helskim ratuszu. W budynku zostało uruchomione Biuro Obsługi Interesanta.

Helski urząd miejski poinformował, że w poniedziałek (6 lipca) zostało uruchomione Biuro Obsługi Interesanta w budynku ratusza. Jak wyjaśniają urzędnicy, biuro zlokalizowane jest na parterze budynku, obok sali konferencyjnej i stanowi miejsce pierwszego kontaktu interesanta z urzędem.

Uruchomienie biura ma przede wszystkim usprawnić obsługę interesantów, osób starszych i niepełnosprawnych. Z tego względu od 6 lipca wejście do budynku Urzędu Miasta Helu będzie możliwe tylko od ul. Żeglarskiej, gdzie znajduje się podjazd dla osób niepełnosprawnych – podają pracownicy helskiego magistratu. – W biurze znajduje się jedno stanowisko przeznaczone do obsługi interesantów zarówno telefonicznie, jak i na miejscu.

Urzędnicy przypominają, że sprawy, które wymagają osobistej obsługi można załatwić przy zachowaniu poniższych środków ostrożności: interesanci wchodzą do urzędu pojedynczo, a w przypadku utworzenia się kolejki przed wejściem, należy zachować min. 1,5 metra odległości pomiędzy osobami; interesant powinien mieć zasłonięte usta i nos; po wejściu do urzędu każdy interesant zobowiązany jest do zdezynfekowania rąk (płyn do dezynfekcji jest dostępny przy wejściu).

Obsługa interesantów odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15.30.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24