07.04.2020 16:00 8 rp/Gdynia.pl

Prezydent Gdyni przeznaczył milion złotych na walkę z koronawirusem

Fot. Marcin Mielewski/Gdynia.pl

To decyzja potrzebna, ale i odważna. Wojciech Szczurek przekaże gdyńskim szpitalom i pogotowiu milion złotych jako wsparcie w walce z COVID-19.

Jesteśmy w tej trudnej sytuacji wszyscy razem, a dla mnie priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. Nie jest to moment, w którym powinniśmy oglądać się na to, kto jest organem prowadzącym i kto powinien zapewnić odpowiednie finansowanie na nadzwyczajne działania – podkreśla Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Prezydent Gdyni zaznacza, że aby zwyciężyć w walce z wirusem, oprócz wiedzy i poświęcenia, trzeba także ponoszenia wydatków, np. na maseczki, sprzęt, badania czy inne niezbędne rzeczy, ale i należy się wspierać. Służba zdrowia, by zapewnić nam bezpieczeństwo, potrzebuje tego wsparcia najbardziej. Dlatego włodarz postanowił przeznaczyć milion złotych na walkę z pandemią.

Te pieniądze zostaną przekazane spółce Szpitale Pomorskie, Instytutowi Medycyny Morskiej i Tropikalnej oraz wesprą działania Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni.

To zarządy placówek medycznych wiedzą dziś najlepiej, na co i w jakiej kolejności najlepiej przeznaczyć środki wydatkowane w związku ze zwalczaniem epidemii oraz ratowaniem zdrowia i życia chorych – podsumowuje prezydent.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24