24.02.2020 16:00 2 rp/Sport evolution

Zostań wolontariuszem na największym biegu w Polsce!

Źródło: Sport Evolution/mat. pras.

Do Mistrzostw Świata w Półmaratonie w Gdyni 2020 pozostało jedynie kilka tygodni, impreza odbędzie się w niedzielę (29 marca). Organizatorzy zapraszają chętnych do udziału w wolontariacie przy tym wydarzeniu. Dobra zabawa, nowe znajomości, największe gwiazdy światowego biegania i unikalne doświadczenie – to tylko niektóre argumenty za dołączeniem do ekipy wolontariuszy.

Mistrzostwa Świata w półmaratonie to będzie wielkie sportowe święto. Do Polski przyjadą najlepsi biegacze długodystansowi na świecie, a wraz z nimi – nawet kilka tysięcy biegaczy-amatorów z zagranicy. To będzie prawdopodobnie najbardziej międzynarodowy bieg uliczny w historii naszego kraju, a dla rodzimych biegaczy – powód do dumy.

Poprzednie edycje IAAF World Half Marathon Championships odbyły się w Walencji, Cardiff i Kopenhadze, gromadząc na starcie śmietankę biegaczy ulicznych z całego świata i obfitując w rekordowe wyniki. Na starcie Mistrzostw Świata w półmaratonie stali m.in. Mo Farah czy Eliud Kipchoge. Niekwestionowanym dominatorem tych zawodów w ostatnich latach jest jednak Kenijczyk, Geoffrey Kamworor, który triumfował w mistrzostwach trzy razy z rzędu.

Aby jednak zorganizować tak gigantyczne przedsięwzięcie, potrzeba nie tylko ogromnego doświadczenia i zasobów, ale też nieocenionego wsparcia ze strony wolontariuszy.

Przekrój działań wolontariuszy przy takiej imprezie jest ogromny – mówi Anna Okrój z Fundacji Miasta Sportu, koordynator wolontariatu przy mistrzostwach. – Wolontariusze pomagają przy pakowaniu i wydawaniu pakietów startowych, obsługują depozyt, wręczają na mecie medale, czy pełnią inne ważne funkcje związane np. z kontrolą antydopingową, obsługą punktów nawadniania na trasie lub pracą centrum prasowego. Można powiedzieć, że są wszechobecni i znajdują się w samym centrum wydarzeń – dodaje.

Źródło: Sport Evolution/mat. pras.

Źródło: Sport Evolution/mat. pras.

Wolontariusze zaangażowani w organizację wydarzenia otrzymają ponadto wysokiej jakości sprzęt sportowy marki Asics. Przygotowana jest pełna wyprawka – od stóp do głowy. Organizatorzy zaznaczają jednak, że rodzaj i liczba przekazanego sprzętu będą się różnić, w zależności od pełnionej funkcji i skali zaangażowania wolontariusza w mistrzostwa świata.

Więcej informacji o wolontariacie podczas World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 można znaleźć tutaj. Aby zgłosić chęć udziału, należy zalogować się na stronie staff.fundacjamiastasportu.org, a następnie wybrać konkretne wydarzenie. Fundacja Miasta Sportu uruchomiła też dedykowane tej imprezie wydarzenie na Facebooku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24