17.02.2020 18:35 1 NW/Gdańsk.pl

Gdański Givebox, czyli szafa z powodzeniem

Źródło: Gdańsk.pl

W Gdańsku od kilku miesięcy powodzeniem cieszy się Givebox, czyli szafa dostępna dla każdego. Chodzi o to, by mniej kupować a rzeczami, które nie są nam już potrzebne podzielić się z innymi. W ten sposób w nasze ręce „wpaść” może nowa książka czy zabawka dla dziecka.

Ogólnodostępna szafa Givebox stoi na Dolnym Mieście przy ulicy Jaskółczej 24. Można w niej zostawić wszystko, z czego może skorzystać jeszcze ktoś inny. Rzeczy muszą być w dobrym lub bardzo dobrym stanie i co ważne, nie może to być jedzenie ani ubrania.

– *Dzięki givebox dajemy przedmiotom drugie życie i mniej kupujemy. Przepływ rzeczy to jeden z filarów gospodarki o obiegu zamkniętym. Aspekt niesienia pomocy potrzebującym jest w tym przypadku efektem ubocznym. Bardziej zależy nam na szerzeniu idei ekonomii współdzielenia i filozofii sharing is caring [troszczyć się znaczy dzielić się – przyp. red.].

Źródło: Gdańsk.pl

Tutaj chodzi przede wszystkim o to, by poniekąd między sobą, wymieniać się fajnymi przedmiotami, które w nowych rękach zyskają nowe życie. W szafie znajdziemy m.in. książki, torebki, plecaki czy różnego rodzaju zabawki dla najmłodszych. Zaglądając co jakiś czas można również znaleźć biżuterię, sprzęt turystyczny czy akcesoria sportowe – prawie każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie.

Źródło: Givebox Gdańsk/facebook

Źródło: Givebox Gdańsk/facebook


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24