11.02.2020 08:50 8 Kwt/UM Gdynia

Gdyński Banksy znów podrzucił rzeźbę na jedną z ulic

Źródło: Tewu/Facebook

Tajemniczy gdyński rzeźbiarz o pseudonimie Tewu stworzył kolejną rzeźbę. Dzieło o nazwie Newborn pojawiło się w okolicach Muzeum Miasta Gdyni.

Praca artysty przedstawia śpiącego noworodka, chłopiec ma skrzyżowane ręce i nogi. Pojawienie się rzeźby zbiegło się z obchodami 94. urodzin miasta. Gdyński Banksy, bo tak się o nim mówi, swoje rzeźby podrzuca na gdyńskie ulice i skwery już od 2016 roku.

Nową pracę Tewu można oglądać na ul. Zawiszy Czarnego 1. Poprzednia rzeźba pojawiła się w lutym zeszłego roku na tzw. Ostrodze Pilotów, w pobliżu Muzeum Emigracji – informuje UM Gdynia.

Jest to ostatnia rzeźba z serii, ale nie ostatnia praca artysty.

Coś się zaczyna, coś się kończy. To już ostatnia rzeźba z serii, ale nie koniec mojej działalności, stay tuned – informuje na swoim na profilu facebookowym artysta.

Tewu mieszka w Gdyni i jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jego rzeźby często znikają kilka dni po ich wystawieniu. Gdynianin udziela się charytatywnie. W 2019 roku sprzedał rzeźbę z wizerunkiem polskiego grafika Karola Śliwki, a całą kwotę przekazał na cele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Źródło: Tewu/Facebook

Źródło: Tewu/Facebook

Źródło: Tewu/Facebook


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24