07.02.2020 14:15 0 mike/Gdansk.pl/Facebook

Miłośniczki szydełkowania stworzą gigantyczną pisankę wielkanocną

Mat. pras. Stacja Orunia GAK

Nietypową, ale bardzo sympatyczną inicjatywę podjęły Szarpidrutki, czyli panie działające w gdańskim klubie ZDolna Orunia, których pasją jest szydełkowanie. Zamierzają stworzyć dwumetrową pisankę wielkanocną. Za nieco ponad dwa miesiące dzieło ma być już gotowe, a każdy, kto chciałby pomóc artystkom-amatorkom, ma ku temu sposobność.

Klub ZDolna Orunia działa w ramach Stacji Orunia Gdańskiego Archipelagu Kultury przy ulicy Dworcowej 9 w Gdańsku. Już od czterech lat zajmuje się aktywizowaniem zdolnych mieszkańców dzielnicy.

Stworzyły go seniorka Lucyna Korytowska oraz Aleksandra Abakanowicz ze Stacji Orunia. Grupa Oruńskich Szarpidrutek od czterech lat co tydzień spotyka się w Stacji Orunia, aby wspólnie szydełkować. Członkinie mają już na koncie różne działania, m.in. wykonały szydełkowe ośmiorniczki, które trafiły do szpitali jako zabawka dla wcześniaków przebywających w szpitalnych inkubatorach, ale też zaprojektowały i wykonały Teatrzyk Szydełkowy – czytamy na stronie Gdansk.pl.

Kolejnym projektem uzdolnionych pań jest stworzenie imponujące pisanki wielkanocnej. W miniony wtorek (4 lutego) do Stacji Orunia dotarł korpus świątecznej ozdoby.

Robimy ze ZDolną Orunia i liderką Lucyną Korytowską największą (szydełkową) Pisankę w Trójmieście, a kto wie, może na Wybrzeżu! Będzie miała dwa metry i będzie zrobiona na szydełkach i oczywiście okrągła jak jajo – mówi Monika Jarząbek ze Stacji Orunia GAK.

Choć zapału i inwencji twórczej na pewno Szarpidrutkom nie zabraknie. Przyda się im się za to pomoc materiałowa. Każdy, kto dysponuje niepotrzebną wełną czy włóczką, może dołożyć swoją cegiełkę do powstania wielkanocnej pisanki.

Pisanka będzie wyeksponowana w Wielką Sobotę i w czasie Wielkanocy. Każdy będzie mógł sobie zrobić przy niej pamiątkowe zdjęcie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24