03.02.2020 14:50 15 mike/Gdansk.pl

Filmem przypomną kierowcom, żeby nie parkować 'na kopertach'

Źródło: Screen z "Lepiej... przeparkuj"/Miasto Gdańsk/Facebook

Można prowadzić typowe akcje prewencyjne i informacyjne. Można też zaapelować do sumień kierowców, i to w sposób humorystyczny. Tę drugą formę walki z nieuprawnionym parkowaniem na miejscach dla osób z niepełnosprawnościami wybrali urzędnicy z gdańskiego magistratu. Świadomość kierujących ma zwiększać film „Lepiej… przeparkuj”, w którym wystąpili znani standuperzy – Wiolka Walaszczyk i Filip Puzyra.

Nie zawsze pomagają mandaty i punkty karne, a nawet groźba odholowania pojazdu. Choć liczba przypadków nieuprawnionego parkowania na miejscach dla osób z niepełnosprawnościami w Gdańsku maleje, ciągle jeszcze jest sporym problemem. W 2019 roku strażnicy miejscy odnotowali 281 interwencji w tego typu sytuacjach. Warto zaznaczyć, że w 2013 roku stwierdzono ich ponad dwukrotnie więcej (594).

Zajmowanie miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami łamie zasady solidarności społecznej i, tak po ludzku, utrudnia ich życie codzienne. Chcieliśmy więc przypomnieć kierowcom o tym, kto jest uprawniony do parkowania na niebieskich „kopertach” – czytamy na stronie Urzędu Miasta Gdańska.

A ponieważ wcześniejsze filmy z serii „Lepiej…”, dotyczące porzucania hulajnóg i sprzątania po pupilach, spotkały się z pozytywnym odbiorem, w podobny sposób postanowiono ująć temat nieuprawnionego zastawiania niebieskich „kopert”. I choć problem jest całkiem poważny, być może nieco lżejsza konwencja przekazu sprawi, że weźmie go sobie do serc więcej kierowców.

Film „Lepiej… przeparkuj” można obejrzeć na oficjalnym profilu facebookowym Gdańska.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24