29.01.2020 14:20 6 Kwt/zrzutka.pl

To już ostatnie dni zbiórki dla Konrada. Policjant nadal walczy o życie

Źródło: Zrzutka.pl

Konrad jest młodym policjantem, który uległ wypadkowi na służbie. Do zdarzenia doszło 26 listopada 2019 roku na skrzyżowaniu ulic Morskiej i Swarzewskiej w Gdyni. Mężczyzna wraz z kolegą z patrolu jechał na interwencję. Samochód, którym poruszali się policjanci, miał włączone sygnały świetlne oraz dźwiękowe; kierowca jednego z aut pokonujących skrzyżowanie nie zauważył przejeżdżającego na czerwonym świetle radiowozu i uderzył w jego tył. Kierujący radiowozem stracił panowanie i uderzył w inne auto, a następnie w słup. Od tego czasu trwa nieustanna walka o życie młodego policjanta.

Tylko dwa dni zostały do końca zbiórki pieniędzy potrzebnych na leczenie Konrada. 25-latek będzie wymagał rehabilitacji neurologicznej, logopedy, fizjoterapeutów oraz pomocy innych specjalistów. Konrad będzie musiał być objęty całodobową opieką pielęgniarki, ze względu na żywienie dojelitowe i ciągle pracujący respirator oraz konieczność monitorowania funkcji życiowych. Mężczyzna przez ponad trzy tygodnie wprowadzony był w stan śpiączki farmakologicznej.

Liczne złamania twarzoczaszki stworzyły środowisko do rozwoju bakterii prowadzących do bardzo poważnego wstrząsu septycznego. Sepsa spowodowała wyłączenie pracy nerek, powiększenie wątroby i problemy z układem krążenia. Doprowadziła finalnie do stanu zagrożenia życia. Konrad mimo wszystko walczy, wygrał z sepsą, pokonał zapalenie płuc, które rozwinęło się w skutek długotrwałego pobytu w szpitalu. Jego stan kliniczny ulega poprawie, ale tak na prawdę to dla niego dopiero początek walki o powrót do normalnego życia, ponieważ dalej oddycha za pomocą respiratora, a pracę nerek zastępuje hemodializator – czytamy na stronie Zrzutka.pl

Konrad ma wielu przyjaciół, rodzinę i kochającą partnerkę życiową. Stan policjanta wymaga zaawansowanej rehabilitacji neurologicznej. Mężczyzna, mimo odstawienia leków wprowadzających w stan śpiączki, nadal nie odzyskuje świadomości. Pomóc wyjść z tego stanu może specjalistyczna terapia i stymulacja poprzez różne bodźce.

Objęcie Konrada specjalistycznym leczeniem przekracza, niestety, możliwości rodziny. Zbiórka może nie tylko pomóc ocalić jego życie, ale dodatkowo dać mu szansę na przeżycie go wraz ze swoją partnerką, rodziną i przyjaciółmi. Konrad ma przed sobą do zrealizowania mnóstwo planów i marzeń.

Źródło: Zrzutka.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24