25.01.2020 14:33 2 Kwt/ZDiZ Gdynia

Jaśniej i bezpieczniej na gdyńskich przejściach dla pieszych

Źródło: ZDiZ Gdynia

W Gdyni zrealizowano kolejny projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Na terenie gdyńskiej Dąbrowy trzy przejścia dla pieszych, znajdujące się na głównych ciągach komunikacyjnych, zyskały dodatkowe oświetlenie w postaci latarni LED, wyposażonych w czujki ruchu.

Dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych powstało w newralgicznych punktach Dąbrowy.

Zapewnienie bezpieczeństwa pieszych jest dla nas priorytetem. W Gdyni stosujemy wszystkie możliwe rozwiązania, m.in. montujemy progi zwalniające, wyświetlacze prędkości, wyniesione przejścia. Lepiej doświetlone przejścia dla pieszych to świetna inicjatywa, którą możemy wdrożyć dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Dzięki takim rozwiązaniom, droga do szkoły, przychodni lekarskiej czy lokalnego sklepu będzie o wiele bardziej bezpieczna dla wszystkich mieszkańców Dąbrowy – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Z przejść dla pieszych korzystają m.in. uczniowie pobliskich szkół podstawowych oraz mieszkańcy.

Latarnie są wyposażone w czujniki reagujące na ruch. Czujniki te wykrywają postać zbliżającą się do przejścia. Wtedy oprawa LED zwiększa strumień świetlny na 20 sekund i doświetla nie tylko przejście, ale i osobę, która chce przedostać się na drugą stronę ulicy. Po 20 sekundach natężenie światła wraca do stanu początkowego - tłumaczy inż. Michał Fontański, który, z ramienia gdyńskiego ZDiZ, nadzorował tę inwestycję.

Sześć nowych latarni z oprawami LED, po dwie przy każdym przejściu, zamontowano na ul. Wiczlińskiej przy skrzyżowaniu z ul. Miętową, na ul. Rdestowej przy skrzyżowaniu z ul. Lukrecjową oraz na ul. Rdestowej przy skrzyżowaniu z ul. Sojową na wysokości przychodni zdrowia.

Koszt realizacji tego projektu to prawie 70 tysięcy złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24