23.01.2020 15:54 3 rp/airport.gdansk.pl

Lotnisko w Gdańsku staje się bardziej ECO

airport.gdansk.pl

Port Lotniczy Gdańsk może się pochwalić pierwszą w kraju, w pełni ekologiczną obsługą samolotu. Wszystko za pomocą firmy, która wykonała pełną ecoobsługę rotacji samolotu wyłącznie przy użyciu sprzętu elektrycznego.

Agent handlingowy obsługujący linie lotnicze na polskich lotniskach, także w Gdańsku, od lat stawia na rozwój pojazdów elektrycznych. W maju 2019 roku informowaliśmy o zakupie elektrycznego autobusu do przewożenia pasażerów. Już wtedy można było zauważyć, że gdańskie lotnisko stawia na ekologię.

Przy ekologicznej obsłudze samolotu linii Wizz Air w Gdańsku  użyto elektrycznych taśmociągów, schodów, samochodów obsługi, ciągników TLD, wypychacza i autobusu elektrycznego Solaris.

Mamy na myśli taką ingerencję w środowisko, która pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, ale też przyniesie zyski środowisku, poprzez oszczędzanie jego bogactw naturalnych – komentuje Piotr Wieczorek, prezes firmy obsługującej polskie linie lotnicze. – Wierzymy, że dzięki wykorzystywaniu ekologicznego sprzętu, kształtujemy przyszłość lotnisk przyjaznych pasażerom i środowisku naturalnemu – czytamy na stronie internetowej gdańskiego lotniska.

Firma w 2020 roku planuje dalsze zakupy sprzętu elektrycznego, podążając w kierunku ekorozwoju.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24