23.01.2020 15:05 13 mike/KAS Gdańsk

Zlikwidowano nielegalną salę gier w pokera

Źródło: KAS Gdańsk

W pełni profesjonalnie wyposażoną salę gier w pokera zlikwidowali funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni oraz Komedy Miejskiej Policji w Gdańsku. Przedstawiciele pomorskiej Krajowej Izby Skarbowej przypominają, że organizowanie nielegalnych rozgrywek pokerowych jest przestępstwem, za które można trafić na trzy lata do więzienia, a gracze mogą ponieść dotkliwą karę finansową.

Salę do gier zlikwidowano w jednym z gdańskich lokali. Jak informują przedstawiciele pomorskiej KAS, rozgrywki cieszyły się sporym powodzeniem, a w nielegalnym turnieju, który przerwali przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, brało udział 17 osób. Sama sala była w pełni profesjonalnie przygotowana, by przyjmować miłośników nielegalnego hazardu.

Po wejściu na miejsce, oczom funkcjonariuszy ukazała się sala wypełniona ludźmi raczącymi się wysokoprocentowymi alkoholami, a głównym wyposażeniem były profesjonalne stoły do gry w pokera, na których rozłożone były żetony i karty do gry. Nad całą rozgrywką czuwał również profesjonalny system zarządzania turniejem gry w pokera, wyświetlany na monitorze górującym nad uczestnikami nielegalnego procederu – czytamy na stronie KAS.

Zabezpieczono sprzęt elektroniczny należący do organizatorów rozgrywki, w tym telefony i laptop z profesjonalnym oprogramowaniem. Ujawniono też listę uczestników pokerowych turniejów.

Źródło: KAS Gdańsk

Źródło: KWP Gdańsk

Zgodnie z obowiązującym prawem, uczestnik nielegalnej rozgrywki pokerowej musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Organizator turniejów hazardowych może trafić do więzienia na trzy lata.

Turnieje gry w pokera mogą być organizowane wyłącznie w kasynach gry lub poza kasynem gry przez podmioty urządzające gry hazardowe na podstawie udzielonej koncesji na prowadzenie kasyna gry. Innym, legalnym sposobem na organizację tego rodzaju wydarzenia, jest organizacja turnieju w którym oferowane są wyłącznie nagrody rzeczowe o niewielkiej wartości, organizator zgłosił turniej do właściwego dyrektora Izby Administracji Skarbowej, a sam turniej odbywa się na podstawie regulaminu zatwierdzonego przez ministra finansów – przypominają przedstawiciele pomorskiej KAS.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24