22.01.2020 12:47 0 Mat. pras. Artykuł sponsorowany

Długi wobec ZUS i US – jak się ich pozbyć?

Mat. pras.

Nie ma firmy, która od pierwszego dnia istnienia przez cały okres swojej działalności zawsze miałaby imponujące dochody i płynność finansową. Przyczyn tego jest wiele, ale żadna z nich nie jest wystarczającym argumentem, by uniknąć płatności do ZUS i US.

Składki na ubezpieczenie społeczne i podatki trzeba płacić od początku istnienia firmy. Ich wysokość może być różna, ale zawsze są. Dla części firm może to być problematyczne. Młode firmy potrzebują czasu, by zacząć zarabiać. Tak samo nie jest to proste dla firm, które mają produkty i usługi sezonowe. Jednak ZUS i US nie patrzą na to, czy zarabiamy, czy nie, więc łatwo o zaległości.

Co nam grozi przy zaległościach w ZUS i US?

W myśl powiedzenia „z pustego to i Salomon nie naleje”, kiedy nie zarabiamy, nie mamy pieniędzy na to, by pokryć podstawowe koszty. Jakie mogą być tego konsekwencje? Każdy, kto kiedykolwiek miał kłopot ze spłatą czynszu, raty kredytu, czy pożyczki wie, jak szybko rosną odsetki. Jednak w przypadku firm, kiedy zaległości zaczynają dotyczyć ZUS i US, sprawa wygląda jeszcze poważniej. Tutaj odsetki są tylko jednym z problemów. Instytucje państwowe działają bardzo radykalnie. Jeśli będziemy unikać odpowiedzialności, to może się okazać, że szybko odwiedzi nas komornik, nasze konto bankowe będzie zajęte, podobnie jak majątek. Nie mamy też szansy na startowanie w przetargach, nie mówiąc o tym, że całkowicie tracimy zdolność kredytową.

Co możemy zrobić?

Zależnie od tego, jak wygląda stan naszych finansów, czy nasze zobowiązania już są przeterminowane, czy data płatności dopiero się zbliża, możemy zdecydować się na inne działanie. Najpopularniejsze z nich to pożyczka i kredyt na spłatę ZUS i US, rozłożenie długu na raty lub odroczenie składek. Ostatnia opcja jest możliwa tylko wtedy, kiedy jeszcze nie mamy żadnych zaległości, ale wiemy, że firma ma kłopoty finansowe i niekoniecznie będą pieniądze na składki.

Natomiast o rozłożenie na raty i kredyt na spłatę ZUS i US staramy się wtedy, kiedy mamy już w urzędach długi. W każdym przypadku na pewno musimy skontaktować się z instytucją, w której będą problemy z płatnościami. Tam też możemy starać się o inne warunki spłacania, dostaniemy nowy harmonogram, którego musimy się trzymać, aby odsetki i kary się nie naliczały. A jeżeli chcemy pożyczyć pieniądze na spłatę, to musimy zastanowić się, czy lepszy będzie bank, czy firma pożyczkowa.

Pożyczka czy kredyt na spłatę ZUS i US?

W banku sprawdza się zdolność klienta, a w przypadku firm to, czy nie zalega z płatnościami w urzędach. Mamy więc niewielką szansę na wsparcie, a kredyt na spłatę ZUS i US może się okazać niemożliwy do zdobycia. Dużo łatwiej będzie dostać pożyczkę w pozabankowych firmach finansowych. Są one znacznie bardziej elastyczne. Często wystarczy złożyć wniosek i czekać na jego weryfikację. Ponieważ formalności jest mało, decyzja zapada szybko, podobnie jak szybko dostaje się pieniądze. Niejednokrotnie pożyczka jest dla firmy najbardziej opłacalną opcją.

Więcej informacji dotyczących kredytu na spłatę ZUS i US na https://www.splatachwilowek.pl/splata-zus-us/.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24