26.01.2020 08:31 0 Kwt/Pomorskie.eu

Pomogą walczyć z depresją poporodową

Fot. Pixabay.com

Program profilaktyczny "Przystanek mama" skoncentrowany jest na depresji poporodowej. Wśród jego założeń znajdują się szkolenia personelu medycznego, trzy bezpłatne konsultacje psychologiczne oraz zwiększanie świadomości społecznej.

Liderem projektu jest spółka Copernicus, a jej partnerami są Instytut Psychologii UG oraz Fundacja Twórczych Kobiet Centrum Nauk Laktacji z Warszawy. Projekt profilaktyczno-edukacyjny dotyczy wczesnego wykrywania depresji poporodowej wśród kobiet w okresie poporodowym. Jego głównym celem jest wzrost wczesnego wykrywania depresji poporodowej poprzez edukację i wzrost świadomości społecznej. Chodzi także o zwiększenie dostępu do psychologów i badań przesiewowych.

Szkolimy położne i pozostały personel medyczny, zapewniamy trzy bezpłatne konsultacje psychologiczne, staramy się zwiększać świadomość społeczną odnośnie do tego problemu. Na konsultacje mogą zgłosić się matki niemowląt do 12. miesiąca życia, które otrzymają w badaniu Edynburską Skalą Depresji Poporodowej wynik wyższy niż 10 – wskazujący na ryzyko depresji – wyjaśnia Katarzyna Brożek, rzecznik spółki Copernicus.

Depresja poporodowa dotyka 13–20 proc. kobiet. W wielu przypadkach pozostaje nierozpoznana i może się nasilać. Wpływa na całą rodzinę, głównie na relacje z partnerem, a też na rozwój dziecka.

Badanie wykonują położne, ale test można zrobić również samodzielnie na stronie Przystanek mama. Rejestracja na konsultacje odbywa się pod nr tel. 663 681 140.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24