15.01.2020 13:10 11 Kwt

Kryzys w Arce Gdynia. Miasto odmówi wsparcia klubowi?

Fot. Anna Kwiatkowska/archiwum

Arka Gdynia przechodzi kolejny kryzys. Najpierw klub opuścił prezes Grzegorz Stańczuk, teraz z finansowania gdyńskiej Arki może wycofać się miasto.

W połowie grudnia 2019 roku funkcję prezesa klubu porzucił Grzegorz Stańczuk. Swoją decyzję argumentował wówczas rozbieżnościami w wizji i strategii dalszego rozwoju klubu między nim i właścicielem. Wczoraj (14 stycznia 2020 roku) wypowiedzenie prokury złożył Dariusz Schwarz, a w środę (15 stycznia) z funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej oraz członkostwa w Radzie zrezygnował Andrzej Ryński. Teraz prezydent Wojciech Szczurek zdecydował się zabrać głos i podjął decyzję o zaprzestaniu finansowania klubu. Powodem jest brak jakiegokolwiek działania właściciela klubu, mającego na celu ustabilizowanie sytuacji finansowej.

Szanowni Kibice,
Drodzy Gdynianie!
Jak wielokrotnie podkreślałem: „Arka to Gdynia, Gdynia to Arka”. W żółto-niebieskiej historii były chwile wspaniałe i te trudniejsze, jednak gdyński samorząd nieustannie wspierał Klub.
Pod koniec sierpnia ubiegłego roku wyraziłem oczekiwanie, że większościowy udziałowiec spółki realizować będzie strategię długofalowego rozwoju naszej Arki. Minęły cztery miesiące, tymczasem w działaniach właściciela trudno dostrzec konsekwencję – brak jakiegokolwiek planu, mającego na celu ustabilizowanie sytuacji. Szczególnie alarmujące są informacje dotyczące stanu klubowych finansów. Złożone publicznie obietnice, nie zostały dotrzymane. Dopóki sytuacja nie zostanie unormowana, Miasto nie będzie wspierać finansowo Klubu. Oczekuję podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do zbilansowania budżetu spółki.
Historia udowadnia, że nierozsądne i krótkowzroczne działania dotyczące klubów z tradycjami, do których bez wątpienia zalicza się Arka, prowadzić mogą do katastrofalnych konsekwencji. Pod żadnym pozorem nie wolno dopuścić do takiej sytuacji.
Głęboko wierzę, że obecne problemy są przejściowe i niedługo będziemy mogli ponownie skupić się wyłącznie na sportowych emocjach związanych z występami żółto-niebieskich.
Arka Razem!
Wojciech Szczurek
Prezydent Gdyni

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24