15.01.2020 09:20 1 mike/KPP Wejherowo

Wejherowscy policjanci podsumowali 2019 rok

Fot. KPP Wejherowo

We wtorek (14 stycznia) w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie odbyła się coroczna odprawa kadry kierowniczej, w której uczestniczył insp. Krzysztof Kozelan, I zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku. W trakcie spotkania podsumowano minione 12 miesięcy i omówiono zadania na 2020 rok.

Komendant powiatowy policji w Wejherowie, insp. Beata Perzyńska, oceniła pozytywnie całokształt działań wejherowskich kryminalnych w 2019 roku. Złożyła też podziękowania za zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych. Wejherowskim policjantom podziękował również przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Fot. KPP Wejherowo

W minionym roku policjanci z wejherowskiej komendy powiatowej starali się być jak najbliżej mieszkańców. Uczestniczyli w czterech debatach społecznych, przeprowadzili 1135 spotkań i innych działań z udziałem lokalnej społeczności.

Szczególny nacisk kładziono na poprawę współpracy mieszkańców powiatu z policją, w celu wspólnej, bardziej skutecznej walki z lokalnymi zagrożeniami na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Skutecznym narzędziem do osiągnięcia tego celu okazała się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Fot. KPP Wejherowo

Na uwagę zasługuje skuteczność wejherowskich kryminalnych w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. Łącznie w minionym roku udało się zabezpieczyć 49,5 kilograma różnego rodzaju zabronionych substancji odurzających. Zatrzymano też wiele osób powiązanych z posiadaniem narkotyków i handlem narkotykami. Wyzwaniem dla policjantów z Wejherowa pozostaje walka z osobami łamiącymi obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

W ubiegłym roku policjanci ujawnili 2058 pieszych popełniających wykroczenia drogowe, zatrzymali 155 nietrzeźwych kierowców na drogach naszego powiatu, przeprowadzili 68 926 badań trzeźwości kierujących oraz potwierdzili 513 zgłoszeń z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – informuje Anetta Potrykus.

Policjanci z wejherowskiej komendy z powodzeniem zajmowali się też zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Przykładem może być zatrzymanie mężczyzny, który od 10 lat wyłudzał odszkodowania na podstawie fikcyjnych kradzieży i zdarzeń drogowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24