13.12.2019 13:30 0 mike/Airport.gdansk.pl

To już pewne – gdańskie lotnisko obsłuży ponad pięć milionów pasażerów!

Fot. Ola Mikołajczak

Rok 2019 będzie historyczny dla Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Już teraz wiadomo, że w ciągu minionych 12 miesięcy obsłuży on ponad pięć milionów pasażerów. Władze lotniska poinformowały, że nastąpi to dokładnie w przyszły poniedziałek (16 grudnia). I przygotowały na tę okazję specjalną uroczystość.

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy w Gdańsku bije kolejny rekord. Mowa o pięciu milionach obsłużonych pasażerów. W 2018 roku, który i tak okazał się rekordowy, do realizacji tego zamierzenia zabrakło niespełna 20 tysięcy podróżnych. Można więc było mówić o pewnym niedosycie. Teraz jednak, choć nie minęła jeszcze połowa grudnia br., stało już się jasne, że ten cel uda się osiągnąć. Co więcej – wiadomo dokładnie, kiedy się to nastąpi. Jak informują przedstawiciele gdańskiego lotniska, pięciomilionowy pasażer zostanie obsłużony w poniedziałek.

Zapraszamy do wspólnego świętowania. Poznacie 5-milionowego pasażera i weźmiecie udział w dobrej zabawie. Będzie mnóstwo atrakcji i niespodzianek, będzie wesoło, kolorowo i smacznie – czytamy na stronie Airport.gdansk.pl.

Źródło: Airport.gdansk.pl

Impreza na gdańskim lotnisku potrwa około dwóch godzin, od 12:30 do 14:30. Ponieważ będzie zorganizowana w ogólnodostępnej strefie (w pobliżu strefy przylotów oraz Punktu Informacji Turystycznej i Lotniskowej), każdy jest mile widziany.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24