11.12.2019 08:30 0 mike

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy na europejskim podium!

Fot. Ola Mikołajczak

Budapeszt, Wiedeń i Gdańsk – w tych miastach, zdaniem internautów, są organizowane najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie, w 2019 roku. W otwartym plebiscycie, w którym łącznie przesłano ponad 280 tysięcy głosów ze 116 krajów, stolica Pomorza zdobyła ponad 30-tysięczne poparcie, wyprzedzając m.in. Brukselę, Bazyleę, Pragę, Lipsk czy Kolonię.

Zakończyło się głosowanie w plebiscycie „European Best Christmas Market 2020”, w którym gdański Jarmark Bożonarodzeniowy, jako jedyny z Polski, został nominowany do miana najpiękniejszego w Europie. Łącznie oddano ponad 280 tysięcy głosów ze 116 krajów na 20 europejskich miast. Gdańsk zdobył najniższe miejsce na podium (30 178 głosów), ustępując miejsca Wiedniowi (31 811 głosów) i Budapesztowi (39 488 głosów). Za oddane głosy podziękowała internautom na Facebooku Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

To prawdopodobnie najbardziej romantyczny jarmark bożonarodzeniowy w Europie. Kochankowie mogą całować się w specjalnym miejscu, pod jemiołą, i mieć nadzieję na przeżycie długiej historii miłosnej – napisali o gdańskiej imprezie organizatorzy głosowania. – Święta Bożego Narodzenia w historycznym centrum Gdańska są jak bajka, zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów. Niezwykłą atmosferę tworzy przede wszystkim wyjątkowa i nastrojowa sceneria.

Fot. Ola Mikołajczak Fot. Ola Mikołajczak Fot. Ola Mikołajczak Fot. Ola Mikołajczak

„European Best Christmas Market 2020” – końcowe wyniki

 1. Budapeszt (Węgry)

 2. Wiedeń (Austria)

 3. Gdańsk (Polska)

 4. Bruksela (Belgia)

 5. Montbeliard (Francja)

 6. Bazylea (Szwajcaria)

 7. Metz (Francja)

 8. Cluj-Napoca (Rumunia)

 9. Valkenburg (Holandia)

 10. Nowy Sad (Serbia)

 11. Trier (Niemcy)

 12. Praga (Czechy)

 13. Govone (Włochy)

 14. Winchester (Wielka Brytania)

 15. Amiens (Francja)

 16. Rothenburg ob der Tauber (Niemcy)

 17. Kolonia (Niemcy)

 18. Lipsk (Niemcy)

 19. Bratysława (Słowacja)

 20. Bath (Wielka Brytania)

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku jest rekordowo długi. Rozpoczął się już 23 listopada i potrwa aż do 1 stycznia 2020 roku. Na odwiedzających czekają 52 stoiska gastronomiczne, a na noc sylwestrową przewidziano aż sześć koncertów. Szczegóły można znaleźć tutaj. Zdjęcia z otwarcia jarmarku można znaleźć w naszej fotogalerii.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24