09.12.2019 17:30 0 NW/Gdynia.pl

Nowe atrakcje w gdyńskim Experymencie

Źródło: Gdynia.pl

W gdyńskim Experymencie z okazji Mikołajek uruchomiono wystawę czasową – „To takie proste”. Odwiedzający mogą skorzystać m.in. z kulolabiryntu, zaplątanej łamigłówki czy samolotu napędzanego światłem. Elementy te pozostaną w Centrum Nauki do 15 maja 2020 roku.

Nowa ekspozycja to kilkadziesiąt elementów, które urozmaicą odwiedzającym zwiedzanie gdyńskiego Experymentu. Powstały cztery strefy tematyczne: „Główka pracuje”; „Mechaniczny plac zabaw”; „Technoświat” i „Pomyśl, zrozum, zrób”, które mają pobudzać kreatywność dzieci i młodzieży, a jednocześnie – uczyć ich poprzez zabawę. Oficjalne otwarcie odbyło się w piątek (6 grudnia).

Mikołajki to dzień, w którym obdarowujemy najmłodszych, i taki prezent sprawiło im dziś Centrum Nauki Experyment. Otworzyliśmy nową wystawę, zawierającą 26 stanowisk, na których dzieci będą mogły w przystępny sposób, poprzez zabawę, uczyć się matematyki, fizyki czy podstawowych zasad mechaniki. Jestem przekonany, że wszyscy pokochają to nowoczesne miejsce – mówił Grzegorz Taraszkiewicz, radny miasta Gdyni.

„Główka pracuje” – tutaj odbędziemy podróż w świat zagadek i łamigłówek matematycznych. W „Mechanicznym placu zabaw” poznamy podstawowe prawa fizyki i ich definicje, a dzięki wspólnej pracy z innymi, możliwe będzie poznanie również kilku zasad mechaniki. „Technoświat” to natomiast prezentacja nowoczesnych technologii (eksponaty dadzą możliwość spotkania z ludźmi z przyszłości czy rozmowy ze sztuczną inteligencją). Znajdzie się też coś dla majsterkowiczów – strefa „Pomyśl, zrozum, zrób” to przestrzeń stworzona specjalnie do budowania i tworzenia nowych rzeczy, czytamy na Gdynia.pl.

– *Wystawa zajmuje 300 metrów kwadratowych. Została wykonana przez jednego z najlepszych producentów tego typu wystaw w Europie. Jej koncept przygotowało Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Wcześniej była prezentowana w Krakowie. Wystawa jest o logicznym myśleniu, o tym, że matematyka jest prosta, a mechanika to świetna zabawa oraz o technologiach przyszłości i sztucznej inteligencji. Będzie u nas tylko do maja, więc zachęcamy, żeby z niej skorzystać i świetnie się bawić – dodaje Alicja Harackiewicz, dyrektor Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

Ta tymczasowa ekspozycja wymaga od odwiedzających zaangażowania i współpracy, ponieważ przy niektórych stanowiskach nieoceniona będzie praca zespołowa, podaje gdyński urząd miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24