09.12.2019 12:02 0 mike

Obszar metropolitalny czeka na opinie mieszkańców ws. rowerów Mevo

Fot. archiwum TTM

Zanim zostaną ogłoszone warunki przystąpienia do nowego przetargu na obsługę roweru metropolitalnego Mevo, władze Obszaru Metropolitalnego Gdańsk–Gdynia–Sopot chcą poznać opinie mieszkańców na temat tego przedsięwzięcia. Najważniejsze z zagadnień mają obejmować model przyszłego systemu, rodzaje rowerów, a także sposoby wypożyczania czy funkcjonalności aplikacji.

Mevo, póki działał, mógł się szczycić mianem najbardziej popularnego roweru publicznego w Polsce. Od 26 marca do 28 października 2019 roku, a więc do czasu zawieszenia funkcjonowania systemu, zarejestrowało się ponad 167 tysięcy użytkowników, a same rowery wypożyczono przeszło dwa miliony razy. Obecnie z roweru Mevo pozostała infrastruktura i flota 1224 w pełni elektrycznych jednośladów, które zabezpieczono.

Zarówno samorządowcy, jak i przedstawiciele Obszaru Metropolitarnego Gdańsk–Gdynia–Sopot od początku zapewniali, że przywrócenie działania systemu jest ich priorytetem. W tym celu, w pierwszej połowie listopada ogłoszono dialog techniczny dotyczący przyszłości roweru miejskiego. Kolejnym krokiem będą warsztaty i konsultacje z mieszkańcami.

Rozmawiamy z potencjalnymi operatorami o przyszłości systemu. Pozwoli nam to na zebranie odpowiedzi na pytania: jak ma wyglądać system po wznowieniu? Czy będzie to system w pełni elektryczny, czy konwencjonalny, a może mieszany? Ile powinny kosztować abonamenty? Jak wykorzystać rowery z I etapu? Itp. Zebrane informacje i analizy będą podstawą do rozpisania przetargu na kolejne lata działania Mevo. Ważnym elementem tego procesu są opinie mieszkańców metropolii i użytkowników roweru Mevo – mówi Alicja Mongird, rzecznik prasowy Obszaru Metropolitalnego Gdańsk–Gdynia–Sopot.

Warsztaty z mieszkańcami zaplanowano na najbliższy czwartek (12 grudnia), na godzinę 17:00 (ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk, II piętro, sala 209). Rejestracja jest możliwa pod tym linkiem. Sugestie dotyczące działania roweru metropolitalnego można też przekazywać drogą elektroniczną na adres: [email protected].


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24